Подарований львів’янином для армії БТР готовий до відправлення в зону АТО

17:52, 27 серпня 2014

Бронетранспортер, який львів'янин подарував українським воякам, уже найближчим часом поїде в зону АТО. Машину три тижні ремонтували на танковому заводі у Львові. Кажуть, після реконструкції БТР ексклюзивний. Аналогів на озброєнні українського війська ще не було.

Як інформував ZAXID.NET, 11 років цей бронетранспортер був приватним. Львів’янин Станіслав Коваленко придбав його, щоб їздити на полювання. Тепер, за його словами, машину не впізнати.

Працівники бронетанкового заводу замінили карбюратор, докупили деякі деталі. Ззовні встановили решітки для захисту від снарядів та вежу зі станком для кулемета. Вона обертається на 360 градусів та обороняє стрілка від куль противника.

Старенький БТР-60, втім, не такий швидкий, як новіші моделі. Двигуни менш потужні. Однак після модернізації, запевнили на заводі, працювати має справно.

Наразі залишилося БТР підмалювати, замінити мастила. Тож уже наступного тижня його передадуть Львівському батальйону територіальної оборони.

За словами в.о. львівського обласного комісара Олександра Тіщенка, його використовуватимуть і для захисту при наступі наших військ, і для зачистки міст, сіл та різних об’єктів, де є сепаратисти.

Додамо, що БТР для львівського батальйону уже має ім’я – «Лютий Зеник». Так охрестити машину вирішили колишній власник та військовий комісар.

Наразі це єдиний бронетранспортер, який Львівському бронетанковому заводу передали цивільні. Попри те, на заводі роботи вистачає. Деякі цехи працюють у дві зміни та на вихідних.

«У нас договір з управлінням ремонту Міністерства Збройних сил України. На капітальний ремонт 12 двигунів до артилерійських установок, виготовлення гусениць до бойової машини. Також маємо чотири договори з виїзними ремонтними бригадами на відновлення техніки, зокрема в зоні АТО», – розповів головний інженер Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук.

Окрім того, у Львові виготовляють новий український бронетранспортер «Дозор-Б». Машина розрахована на те, щоб перевозити особовий склад. У Міноборони готові навіть замовити кілька таких для Нацгвардії.