Подати документи до Польського Консульства можливо не швидше серпня

Візове питання

21:58, 25 червня 2013

Наразі, реєстрація на сайті припинена. Люди, які стоять під стінами установи реєструвались ще в квітні, або ж сподіваються отримати візу з допомогою сумнівних посередників.

Найближчим часом зібрались до Польщі? Тоді заздалегідь подумайте про візу. Сайт. де кожен чесний отримувач віз повинен пройти попередню реєстрацію, зустрічає повідомленням: "до 30го серпня послуга не доступна". Така ж справа із Візовим центром.

Попри те, під консулятом натовп. Не на камеру, з журналістами діляться інформацією: якщо знати до кого підійти, то можна потрапити всередину і без реєстрації.

У консульстві ситуацію пояснюють просто - національні візи безкоштовні, документів для польської візи вимагають менше, от і попит невпинно зростає.

Напливу не витримують ні консули, ні автоматизована система реєстрації. Чим більше заявників, тим на довше розтягується електронна черга. Що робити з напливом українців, ламають голову у Польському міністерстві закордонних справ. Наразі, ті кому горить поїздка до Польщі можуть прийти на прийом до чергового консула.

І зробити це можна без посередників, які пропонують ту ж послугу, тільки за гроші. А от організований туризм від консульських проблем не потерпає. Тур-оператори добросовісним клієнтам візи гарантують. У них з дипломатичними установами свої стосунки.

Однак, візи видають здебільшого одноразові. Часто подорожувальники можуть оформити у Львові візу ще кількох держав ЄС. Головне, озброїтись повним пакетом документів. Під центром, який приймає документи для Іспанського, Бельгійського та Норвезького консульств, людей немає, взагалі.

Періодично хтось прямує до сусіднього Німецького візового центру. Кажуть, зареєструватися можна, однак бажано запастися часом та терпінням.

А от Чехія львів’янам та мешканцям області більш цікава. Під консульством кілька десятків людей тиснуться у затінку. З журналістами діляться: можна безпроблемно випросити візу терміном на три місяці.

А після реєстрації на сайті, консульство дає тиждень на збір документів.
Представники Чеського Консульства не знайшли часу зустрітись із журналістами.

Однак, відповіли на запит. Роз’яснюють: здебільшого причиною відмови є непереконлива або не правдива інформація про мету подорожі.

Попри те, минулого року не отримало візи всього п’ять відсотків українців.