Податкова міліція Державної фіскальної служби (ДФС) виявила та припинила злочинну діяльність у Києві групи осіб, яка, використовуючи низку підконтрольних юридичних і фізичних осіб-підприємців, організувала реалізацію у 18 містах України контрафактної книжкової продукції без сплати податків до бюджету, повідомив заступник голови ДФС Сергій Білан.
«Оборот такої реалізації склав з початку цього року понад 500 млн грн – тільки за день ділки тіньового бізнесу отримували в середньому 150 тис. грн необлікованих доходів готівкою», – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Як зазначив заступник голови ДФС, під час проведених шести обшуків за адресами офісних приміщень, місць проживання та автотранспортних засобів фігурантів встановлено та вилучено близько 300 тис. грн необлікованих готівкових коштів, печатки 24-х підконтрольних юридичних і фізичних осіб-підприємців і ключі системи клієнт-банк. Крім того, вилучено статутні документи та печатку офшорної компанії, комп'ютерну техніку та чорнові записи інформації тіньової бухгалтерії, а також контрафактну книжкову продукцію.
«Зараз обшуки тривають», – написав Білан.
За його інформацією, спершу увагу податкових міліціонерів до роздрібної мережі реалізації книжкової продукції привернув той факт, що за умови сплати всіх митних платежів ціна реалізації продукції російського виробництва в Україні повинна трохи перевищувати ціну цієї продукції в Росії. Однак, вартість таких зразків в українських інтернет-магазинах приблизно збігалася з російськими, а іноді була навіть нижчою, що могло свідчити про надання неправдивих відомостей про митну вартість імпортованих з РФ книг.
У процесі подальшої роботи податкові міліціонери встановили ще кілька фактів, які переконали їх у тому, що група компаній, яка налагодила імпорт і роздрібний продаж книжкової продукції в Україні, ухиляється від сплати податків.
«Зокрема, витрати на придбання книжкової продукції становили відносно невелику частину витрат підприємств групи – тобто, можлива реалізація значних обсягів не оприбуткованої книжкової продукції за готівку. Крім того, для продажу книжкової продукції використовувалися 16 приватних підприємців, які декларували невеликі обсяги річної виручки в порівнянні з розрахунковою вартістю книжкової продукції в магазинах», – повідомив Білан.
Він зазначив, що зараз перевіряється інформація про те, що «нечисті на руку ділки» налагодили підпільний друк контрафактної книжкової продукції в Києві, що дозволило їм не лише «економити» на митній вартості імпортованих книг, але й отримувати надприбутки під час їхньої роздрібної реалізації в Україні, не сплачуючи податки.