Створення юридичної особи публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) на межі зриву через деякі державні органи.
Про це йшлося на прес-конференції 6 вересня, інформує MediaSapiens. ua.
Як зазначив генеральний директор Національної телекомпанії України (НТКУ) Зураб Аласанія, у реформи Суспільного мовлення немає «прямого ворога», але податкові організації затягують процес.
«Я не можу назвати жодного прізвища. Зараз все вперлося у податкову. І знову без жодних прізвищ. Податкові дуже різні. У Луганській області одна податкова, у Києві – інша. Кожна з них має свої причини щодо відтягнення закриття колишніх державних ТРК. А без цього ми не можемо далі рухатися. Нібито ворогів немає, а воно тягнеться і тягнеться», – сказав він.
Директор Центру демократії та верховенства права, член Наглядової ради НСТУ Тарас Шевченко зауважив, що наразі не має впевненості, що суспільний мовник з’явиться з 1 січня 2017 року.
«Пройдений 10-річний шлях. За останні 2,5 роки багато зроблено у цьому напрямку. Коли закон був ухвалений у 2014 році і з поправками у 2015 році, здавалося що все зроблено. І ось-ось суспільне мовлення запрацює. Цей момент “ось-ось”, побоюємося, знову може відкластися», – зазначив він.
Шевченко висловив пересторогу, що реформу Суспільного мовлення перенесуть на 2018 рік.
Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберґ зазначив, що «тепер всі новини різних телеканалів з фактологічного погляду ставляться під сумнів. Потрібен незалежний мовник за суспільною довірою».
«Ми в Раді Європи докладаємо надзвичайних зусиль для того, щоб постав суспільний мовник в Україні. Це почасти одне з зобов’язань України перед Радою Європи», – додав він.
За словами Аласанії, залишилося декілька днів, аби всі державні ТРК припинили свої юридичні особи.
«Потрібно встигнути до 20 вересня. Якщо не вдасться це зробити, тоді по кроках створення Суспільного мовлення відкладається вже за січень наступного року», – зазначив він.
Нагадаємо, згідно з ухваленим законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачається створення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акцій якого належать державі. Закон про суспільне мовлення президент підписав ще 7 квітня 2015 року.