Податок на прибуток підприємств знизиться до 19% з 1 січня

11:35, 10 вересня 2012

Влада і надалі буде реалізовувати ідеологію стимулювання інвестиційної діяльності для прискорення зростання економіки через її модернізацію і розвиток пріоритетних галузей. Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи ухвалення парламентом пакету законів, спрямованих на стимулювання інвестиційної діяльності.

За його словами, пакет визначає основи державної політики в інвестиційній сфері на найближчі 20 років, а також порядок і умови для державної підтримки інвестиційних проектів, повідомляють УНН.

Як зазначив Секретар РНБО, нові закони спрямовані на створення умов для концентрації ресурсів держави на пріоритетних напрямках розвитку економіки, які, згідно рамкового документу, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Ухвалені парламентом закони визначають додаткові стимули для розвитку пріоритетних галузей, залучення інвестицій у створення нових виробництв, модернізацію і реконструкцію існуючих, і збільшення випуску продукції у цих галузях, повідомив Андрій Клюєв.

За його словами, передбачають звільнити від оподаткування на найближчі 5 років (до кінця 2017 року) прибуток, отриманий від реалізації інвестпроектів на новостворених підприємствах, а також на діючих виробництвах, на яких відбулася реструктуризація, реконструкція або модернізація.

Секретар РНБО уточнив, що прибуток звільняється від сплати податку тільки в частині, одержаній від освоєння цих інвестицій. А наступні 5 років (до кінця 2022 року) пропонуєють з таких інвестиційних проектів вже стягувати податок на прибуток - у розмірі 8%, повідомив Андрій Клюєв.

При цьому Секретар РНБО підкреслив, що кошти, звільнені від сплати податку на прибуток, повинні будуть направлятися на розширення виробництва, переоснащення матеріально-технічної бази підприємства, впровадження нових технологій або на погашення кредитів.

За словами Андрія Клюєва, також на найближчі 5 років пропонується дати можливість таким підприємствам при ввезенні на територію України обладнання та комплектуючих (якщо аналоги не виробляються в нашій країні), призначених для створення нового або реконструкції існуючого виробництва, розраховуватися з податку на додану вартість податковими векселями.

Андрій Клюєв повідомив, що змінами до Митного Кодексу також пропонується звільнення операцій з імпорту цього устаткування від ввізного мита.

Секретар РНБО уточнив, що в разі, якщо інвестор не буде дотримуватися умов інвестпроекту і допустить, наприклад, нецільове використання цього обладнання, то державна реєстрація проекту буде скасована, і всі умовно нараховані податки в межах наданих йому пільг будуть стягнуті.

Андрій Клюєв нагадав, що вже з 1 січня 2013 року податок на прибуток підприємств знизиться ще на 2% (до 19%), а з початку 2014 року - ще на 3% (до 16%).

"Усі країни, які досягали значних успіхів у своєму соціально-економічному розвитку, в тому числі і "азіатські тигри", так чи інакше, використовували податкові та інші стимули для притоку інвестицій саме в пріоритетні та перспективні галузі, які виробляють продукцію з високою доданою вартістю. Простіше кажучи, ми повинні стимулювати перетік капіталу в галузі, які можуть принести Україні найкращі результати. Особливо важливий розвиток високотехнологічних галузей", - сказав Андрій Клюєв.

Секретар РНБО також нагадав, що Податковий Кодекс України вже відображає ряд пріоритетів розвитку економіки України. Там містяться стимули для сільського господарства, індустрії IT-технологій, готельної, суднобудівної, космічної галузей, авіабудування, підприємств машинобудування для АПК, виробництва енергії з відновлюваних джерел, впровадження енергоефективних проектів в різних сферах, а також для вітчизняного книговидання та кінематографії.