Подолати залежне судочинство зможе люстрація суддів, - експерт

13:00, 16 лютого 2013

Сьогодні в Україні немає незалежної судової системи, тому має бути прийнятий закон про люстрацію суддів, який вже зареєстрований у Раді, зазначив юрист, народний депутат (фракція «Батьківщина») Павло Петренко 15 лютого в ефірі програми «Справедливість».

За його словами, лише 5% українців повністю довіряють судам, «бо сьогодні це люди, які мають непрозорі доходи, вони є заручниками системи вказівок, які надаються «зверху».

«Нині працюють 9 тисяч суддів. Ми пропонуємо, щоб їх перевірили на доходи і витрати, їх членів сім’ї, їх професійну діяльність. Якщо щороку випускають 12 тисяч юристів, то знайдеться 9 тисяч чесних професійних юристів, які можуть зайняти посаду судді», - додав нардеп.

На питання, а хто буде суддями над суддями під час люстрації, Петренко відповів, що у Раді є два законопроекти. Перший – про антикорупційну перевірку чиновників і суддів усіх рівнів, де чітко прописаний порядок проведення перевірки і критерії перевірки. Другий – про створення відповідного органу – Національного антикорупційного бюро (НАБ), яке й здійснюватиме перевірку, бо, за його словами, нині ні прокуратура, ні СБУ не мають морального права здійснювати таку перевірку, оскільки є такими самими корупціонерами, як і представники судової системи.

Водночас на питання, звідки візьмуть людей НАБ, нардеп відповів: «Я думаю, серед українців знайдеться сто чесних і порядних людей».

Нагадаємо, коментуючи судову систему в Україні, Головатий сказав, що суддівське свавілля породжує тиранію. Геннадій Москаль висловив думку, що судова реформа не працює, оскільки новий КПК писали під одну людину - Юлію Тимошенко.

Як інформував ZAXID.NET, посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські 29 січня під час зустрічі з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем в українському Мін’юсті заявив, що в межах переговорного процесу між Україною та ЄС судова реформа залишається першочерговим завданням порядку денного.