На Львівщині розроблено 57 шляхів для активного туризму, частина з яких потребує відновлення ознакування. Подорожуючи цими стежками можна побачити не тільки архітектурні пам’ятки, а і багато унікальних творінь природи. 38 екологічних стежок в області ще не позначена вказівниками, проте роботи над цим мають завершитися до кінця літа 2018 року.
ZAXID.NET спільно з управлінням туризму Львівської ОДА розповідає про територіально найближчі до Львова екологічні маршрути для туристів, які можуть підійти тим, хто любить багато ходити пішки чи кататися велосипедом. Кожен з маршрутів можна подолати за один день, проте можна і розтягнути подорож, залишившись на природі з ночівлею.
Екологічні стежки Яворівського національного парку
Найближчі до Львова екологічні стежки облаштовані у межах Яворівського національного парку. Наразі тут ознаковано дев’ять стежок, протяжність яких сягає від двох до майже 30 км. Як зазначила ZAXID.NET керівниця управління туризму Львівської ОДА Наталія Табака, маршрути облаштовані вказівниками та інформаційними щитами. Окрім цього, у межах цих шляхів облаштовані лісові меблі, смітники та місця для розкладання наметів.
Аби карта відкрилася у новому вікні, клікніть на неї
Маршрут «Верещиця» - починається неподалік села Верещиця і завершується на території рекреаційної зони біля цього села, де облаштовані водойми, пляжі та інша інфраструктура для відпочинку.
Протяжність: 4,4 км.
Туристичні зупинки: оглядовий майданчик на горі в селі Прислін; лісова галявина, де ростуть рідкісні рослини; «Вовча яма» - давня сільська криниця; місце зростання ефемероїдів; буковий праліс; відпочинковий масив «Верещиця».
Маршрут «Лелехівка» - ознайомлює з унікальними і типовими природними комплексами Розточчя. У різні пори року тут можна зустріти рідкісні та цікаві види флори, зокрема з родини орхідних (гніздівку звичайну, пальчатокорінник травневий, любку дволисту).
Протяжність: 4,5 км.
Туристичні зупинки: кар’єр зі скляними пісками неогенового періоду; буково-дубово-сосновий ліс; місце зростання гніздівки; низинне болото з вільхами; ставки «Чорні озера» та «Біла скеля»; військовий цвинтар під дубом; рекреаційний комплекс «Стежки Івана Франка».
Протяжність: 3,5 км.
Туристичні зупинки: місце зростання рідкісних рослин; вапнякові скелі; урочище Голуби; джерело; скеля Камінь Тимоша.
Маршрут «Головний європейський вододіл» - стежка проходить хребтом головного європейського вододілу, де беруть свій початок численні річки (Фійна, Кислянка, Верещиця, Ставчанка та ін.), що впадають до Чорного і Балтійського морів. Завершальним оглядовим об’єктом маршрутом є відпочинкова зона «Оселя Розточчя», де можна побачити нащадків дикого коня тарпана – польських коників.
Протяжність: 4 км.
Туристичні зупинки: одинокий хрест; хребет вододілу; урочище «Мочари», рекреаційна зона «Оселя Розточчя».
«Оселя Розточчя»
Маршрут «Крехівські святині» - поєднує у собі релігійні та природничі туристичні точки. Стежка проходить від урочища Рубаня у районі гори Побійної через Крехівський монастир, а потім веде до каменю Тимоша. Неподалік розташована зона відпочинку «Козулька», де є водойми, навіси та мангали.
Протяжність: 2,5 км.
Туристичні зупинки: Крехівський монастир; печерний монастир у скелі; джерело.
Маршрут «На гору Булава» - дорога має багато схилів та вододіл на своєму шляху. Цей маршрут проходить через зону відпочинку «Лелехівка», де є озеро та інфраструктура для пікніків.
Протяжність: 8,8 км.
Туристичні зупинки: село Лелехівка (зона відпочинку), урочище Майданський ліс, гора Булава.
село Лелехівка
Маршрут «На гору Березняки» - це довгий маршрут для любителів відпочинку з наметами та спостереженням за природою, що розпочинається у селі Старий Майдан.
Протяжність: 25,7 км.
Туристичні зупинки: гора Березняки, озеро Малюшевське.
Маршрут «На гору Кубин» - ще один кількаденний маршрут, що проходить через горби та долини Яворівського національного парку. Розпочинається похід на гору Кубин у селі Лелехівка.
Протяжність: 13,2 км.
Туристичні зупинки: село Лелехівка (зона відпочинку), гора Кубин.
Веломаршрути Брюховичів
У 2017 році у смт. Брюховичі ознакували три туристичні маршрути для велосипедистів. Дорогою усіх трьох маршрутів можна, окрім лісових пейзажів, побачити кілька пам’яток архітектури та музей, зокрема:
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри – єдиний в Україні музей модерної скульптури, де експоновано понад 800 творів абстрактного мистецтва скульптора Михайла Дзиндри;
Троїцьку дерев’яну церкву 1756 року, що є пам'яткою архітектури національного значення;
Астрономічну обсерваторію ЛНУ, що є однією з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці, де у 1936 р. була відслужена перша служба.
Аби карта відкрилася у новому вікні, клікніть на неї
Маршрут №4901 (червоний колір на мапі) – від залізничної станції Брюхович через вул. Курортну та вул. Лікарську, ліс до села Бірки. Цей маршрут – найдовший, і єдиний, що пролягає повз каменярню у Бірках.
Протяжність: 6,5 км.
Маршрут №4902 (синій колір на мапі) – від залізничної станції через парк ім. Хмельницького, «Королівський ліс», вул. Лікарську до початкової точки.
Протяжність: 3,5 км.
Маршрут №4903 (жовтий колір на мапі) – від залізничної станції через парк Б. Хмельницького, «Королівський ліс», вул. Курортну до початкової точки. Цей маршрут фактично повторює попередній маршрут, проте гак у лісовій зоні тут є меншим.
Протяжність: 3 км.