Подружжя львів'ян заснували соціальну онлайн-книгарню «Буківничка»

Книжкове соціальне підприємство працює за схемою 1+1: щоразу, коли купують книгу, другу передають дітям, які опинилися у кризових ситуаціях

17:45, 2 жовтня 2019

Подружжя львів'ян заснувало соціально-благодійний проект «Буківничка». Коли одну книгу купуєш — іншу дарують дітям із сімей, що опинилися в кризових ситуаціях.

Петро та Катя Ткачишини завжди мріяли відкрити свою книгарню. А минулого року у них з'явилася ідея соціального підприємства. «Буківничка» працює так: благодійники та всі охочі передають книги. У «Буківничці» їх продають за значно нижчими цінами, аніж ринкові. А на отримані кошти купують книги для діток.

«Якщо говорити про кількість, скільки ми вже передали, то це більше 360 книг, а продали трошки менше, оскільки спочатку ми більше віддавали. Десь 200 книг ми вже продали», — каже співзасновник «Буківнички» Петро Ткачишин.

Наразі книги продають та купують удвох. Але хотіли б, аби ця команда розширилася.

«Це додатковий фактор, який нас об'єднує в стосунках. Багато хто говорить, що працювати над чимось одним подружжю важко. Але не в нашому випадку», — додає співзасновниця «Буківнички» Катерина Ткачишин.

Минулого місяця 72 книги передав «Буківничці» проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

«Я підбирав книги передусім, щоб вони були важливі для людей, щоби це не був непотріб. Вже підбирав такі книги, які я твердо знаю, що я їх читати не буду у моєму житті, яке там залишилося. А людям ці книги можуть допомогти», — розповідає віцеректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Для тих, хто хоче придбати книгу, Катя та Петро влаштували акцію «Сліпе побачення із книгою».

«Книгу ми пакуємо у крафтовий папір, пишемо на ній особливі підказки, які можуть зорієнтувати людину з тим, чи буде їй книга потенційно цікава. У книзі є закладка і листівка», — розповідає Катя.

Приєднатися до проекту та купити книгу можна через сторінки у фейсбуці та інстаграмі «Буківнички». Там же ж можна й передати чтиво на продаж до книгарні.

«Зараз найбільше є художньої літератури, а хотілося би більше, можливо, психології, нон-фікшн і бізнес-літератури. Це те, що зараз має дуже великий попит», — додає Петро.

У Каті та Петра є мрія перетворити проект на велике соціальне підприємство — із кав'ярнею та книгарнею. Наступний крок до мрії — збір коштів на онлайн-магазин, аби покупцям та благодійникам легше було обирати та передавати книги.