Поетапне закриття сміттєзвалища біля Львова почнуть у грудні 2012 року

10:40, 3 червня 2011

Початок поетапного закриття полігону твердих побутових відходів у Грибовичах, що біля Львова, планується не раніше, як з кінця 2012 року.

Про це у коментарі ZAXID.NET повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

З його слів, затверджений 31 травня виконкомом Львівської міськради порядок заходів із закриття і рекультивації полігону твердих побутових відходів (ТПВ), пройшов широке обговорення.

«Адже полігон вже вичерпав всій ресурс. Потрібно завершувати його експлуатацію. Те, що ми прийняли таке рішення, звичайно, не означає, що вже завтра він не працюватиме. Це складний механізм. Для того, щоб це все зробити, упорядкувати, а головне, залишити після себе порядок, чистоту, екологічну безпеку ми і прийняли порядок заходів... Рішення містить перелік заходів, терміни, відповідальних осіб. Початок поетапного закриття полігону планується з кінця 2012 року», – сказав Юрій Голець.

«Чому не за місяць-два? Бо зараз ми чекаємо на висновки державної технічної експертизи, які будуть використані при складанні технічного завдання. Львівське – одне з найбільших сміттєзвалищ в Україні. Чекаємо, на що експерти порадять звернути увагу в першу чергу при проектування. Закрити – це не просто заборонити в’їзд. Його треба загорнути землею, зробити ряд заходів, щоб воно не впливало на навколишнє середовище. Проект щодо закриття, кажуть спеціалісти, має розроблятися до року часу. Після цього три місяці триватиме експертиза проекту не лише у Львові, але й у Києві. Адже вартість рекультивації полігону сягатиме 100 млн грн, хоча наразі це не точна сума. Важко сказати, що скаже екологічна експертиза», – наголоси він.

Юрій Голець розповів, що після отримання експертизи (до 1 серпня 2011 року), місто подасть їх на ознайомлення до ЛОДА, облради, місцевих Жовківської, Малехівської, Грибовицької рад. Після цього буде оголошено тендер на розробку проекту з закриття і рекультивації.

«Хочемо, щоб в ньому взяли найпотужніші проектні інститути. Лише після розробки і експертизи проект, ми зможемо звернутись до держави про виділення субвенції на рекультивацію полігону», - сказав чиновник.

З його слів, вартість проекту може сягнути і 3 млн грн.

Крім того, він наголосив на важливості вирішення питання гудронів, які є на території сміттєзвалища.

Як інформував ZAXID.NET , 31 травня на засіданні виконавчого комітету Юрій Голець повідомив, що ЛКП «Збиранка» не має ліміту на прийом та захоронення твердих побутових відходів.

З цієї причини виконком затвердив перелік заходів щодо закриття та рекультивації міського полігону твердих побутових відходів. Він передбачає ряд заходів і закриття сміттєзвалища 2018 року.

Зазначимо, ЛКП «Збиранка» належить до 100 найбільших забруднювачів навколишнього середовища в Україні.