Типова львівська погода

Синоптики 80 років збирали дані про погоду, щоб ви прочитали цей текст

16:15, 23 жовтня 2019

У Львові часто змінюється погода і для багатьох із нас це є великою проблемою. Особливо неприємно, коли погода змінюється різко і замість сонячного проміння на вас вже падає сніг. ZAXID.NET знайшов спосіб підготуватися до таких несподіванок.

Ми проаналізували детальні дані про львівську погоду за останні 80 років і виявили дні, в які ризик потрапити під дощ/сніг або нестерпне сонце є особливо великим. Наприклад, найвищим шанс змокнути у Львові є на 13 жовтня – у цей день дощ падає кожні три з чотирьох років. Найбільш спекотним днем натомість є 3 серпня, в яке 30-градусна температура є доброю львівською традицією.

Температура. Кожен раз, коли відкривається ця сторінка, ми отримуємо поточну температуру і порівнюємо її з максимальними показниками цього ж дня в попередні роки. Графік внизу показує, наскільки зараз у Львові є тепліше, ніж у кожен із попередніх років такого ж дня (наприклад, кожне 23 жовтня). Це зокрема дозволяє зрозуміти, коли Львів встановлює новий температурний рекорд (як-от, попередні три дні). На жаль, детальних історичних даних про температуру по годинах немає, тому ми порівнюємо поточні дані із максимальним показником дня за попередні роки. Дані про температуру доступні за 84 роки і якщо вас цікавить конкретний день за цей період, його можна знайти на найнижчому графіку.

Дощ і сніг. Наш не надто науковий підхід дозволяє дослідити і головну особливість львівської погоди – дощі. Головний висновок – немає жодного дня, в який була б 100% гарантія відсутності дощів. Найгірші періоди – це 6-8 травня і 7-9 листопада.

На графіку типової погоди враховані навіть нетривалі опади: якщо дощ або сніг падав короткий час, ми все одно його враховували.

Дані про опади у Львові доступні лише за останні 14 років (від 2005 року), але вони дають змогу оцінити, наприклад, як часто падає сніг на різдвяно-новорічні свята. Виявиться, що лише раз на два роки, натомість значно частіше сніжить аж наприкінці січня. Ми також оцінили, коли у місті випадає перший сніг і виявилось, що найчастіше це стається або всередині жовтня, або вже 12-19 листопада.

Загалом помітно, що у Львові стає все більше спекотних днів, коли температура піднімається до 30 і більше градусів. Особливо їх кількість зросла в останні десять років. На нижньому графіку можна переглянути максимальну температуру у Львові за кожен день від 1936 року. Найтеплішим днем у Львові виявилось третє липня 1938 року, коли температура повітря досягла 36,3 градусів. Найхолодніше було 5 січня 1947 року та 26 січня 1954 року, коли максимальна денна температура становила -19 градусів.

Щоб дізнатися деталі, достатньо навести курсор на клітинку. Щоб побачити всі місяці, потрібно скролити вправо/вліво або затиснути ліву клавішу мишки і просто перетягувати графік вбік.