22 березня під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді України депутат від фракції «Батьківщина» Андрій Павловський сказав, що зараз на кордоні стоїть 519 гуманітарних вантажів не розмитнених з початку року. У відповідь міністр соціальної політики Наталія Королевська поцікавилась, чи депутата хвилює дорогий автомобіль.
«Якщо вас хвилюють питання, коли буде кабріолет Audi червоного кольору доставлений до 85-річного ветерана, то він не буде доставлений», - і додала: «Гуманітарні вантажі будуть доставлені. Контрабанда в Україну через гуманітарку не пройде», - запевнила міністр.
Тим часом доброчинні організації, які чекають на розмитнення своїх вантажів ще з осені, обіцяють організувати акції протесту і шукати вирішення проблеми на міжнародному рівні, адже українська влада вже тривалий час запевняє, що «робить все можливе», а порозуміння не знайдено.
Зокрема, як розповіла ZAXID.NET директор Львівської міської громадської організації «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» Олеся Саноцька, станом на 19 березня в Україні закрито на складах 290 гуманітарних вантажів. Це пов’язано з тим, що несформована комісія при Міністерстві соціальної політики, яка повинна надати дозвіл на розмитнення. «Наш вантаж стоїть на складі вже з жовтня», – додала вона.
Згідно з Митним кодексом, якщо вантаж не розмитнений впродовж 3 місяців, то можна продовжити ще на місяць, а опісля потрібно або платити податок, або вивезти за межі України, або віддати на користь державі.
Додамо, що спільнота взаємодопомоги «Оселя» – це громадська неприбуткова організація, що опікується бездомними.
Водночас, представник Міжнародного руху «Емаус» Герберт Біттер заявив, що світова громадськість обурена перешкодами, які створює держава для громадських організацій в Україні та розвитку громадянського суспільства: «Емаус» працює в цілому світі понад 60 років і налічує більше 300 спільнот у 40 країнах світу. Рух надає гуманітарну допомогу у різні країни світу на різних континентах, і ніде ми не зіштовхувалися з такими проблемами, як в Україні».