Парламентські перегони показали, що українським політкам бракує культури ведення передвиборчої агітації. Кандидати – мажоритарними, зокрема, будували свої кампанії на висвітленні негативних сторін своїх опонентів, заявила під час прес-конференції, 28 жовтня, виконавчий директор львівського відділення КВУ Соломія Саврук.
«Більшість кандидатів на цих виборах не агітували за себе, а проти опонента, - каже Саврук, - будували свої кампанії на висвітленні, на їхню думку, негативних сторін суперників по округах, що означає, що політична культура у наших кандидатів досі на нулю».
З її слів, елементи чорного піару щодо опонентів були зафіксовані на певних округах Львова, але це не стосувалось цілого міста.
«У деяких окремих округах було зафіксовано агітацію, в тому числі і зовнішню рекламу з чорним піаром, а на деяких дільницях Львова у день виборів заносили газети чи листівки, в яких містилась інформація, що негативно характеризувала опонентів, – розповіла Соломія Саврук, - у цій справі добре спрацювали правоохоронці і зараз ведеться слідство».
Також, зі слів представника львівського відділення КВУ, під час ведення агітації у Львові було зафіксовано непрямий підкуп виборців з боку кандидатів.
«У деяких округах, зокрема мова про Пустомитівський район, кандидати по одномандатних округах застосовували непрямий підкуп виборців, укладаючи публічні угоди із ними: наприклад, пропонували якісь послугу, чи то ремонт дороги,чи будівництво народного дому у селі, у обмін на голоси на виборах»,- заявила Саврук.
На деяких ДВК, зі слів Саврук, у день виборів було зафіксовано винесення бюлетенів за межі дільниці (на 115, 116 та 123 виборчих округах), у 122-ому та 118-ому округах спостерігачі зафіксували, що голови дільниць виносили за межі ДВК печатки.
«У Пустомитівському районі було зафіксовано, що голови дільниць підписували протоколи уже на території окружкомів, що є порушенням, адже печатку дільниці не можна виносити за її межі», - розповіла виконавчий директор львівського відділення КВУ.
Поза тим, зі слів Соломії Саврук, у КВУ вважають, що парламентські вибори 2014 року можна вважати відносно «чистими» у контексті дотримання виборчого законодавства.