Місцеві вибори 31 жовтня на Львівщині продемонстрували, що політичні партії не вміють працювати із виборцями належним чином. Таку думку 17 листопада на прес-конференції висловила виконавчий директор ЛОГО Комітету виборців України Оксана Дащаківська.
«Самі політичні партії, і особливо їх місцеві осередки, ще не вміють працювати з виборцями, і, фактично, не виконують своїх функцій, притаманних їм як політичним партіям», - зазначила Дащаківська на прес-конференції, присвяченій портрету виборця-2010.
«Якщо уважно слідкувати за цією передвиборчою кампанією, то дуже складно виділити якісь ключові гасла. Програм, які би можна було використовувати і за якими можна було би працювати з виборцям, майже не було. Політичні партії не вміють артикулювати інтереси виборців і не вміють з ними працювати. Вони не виконували функцій моніторингу для того, щоб ці проблеми визначити», - додала вона.
Інший учасник прес-конференції, керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович погодився із цією думкою, додаючи, що партії на місцевому рівні часто просто є лінивими.
«Політичні сили не те, щоби не вміють на місцевому рівні працювати з електоратом – вони, перш за все, є лінивими. В другу чергу йдеться про ресурси, які треба на це витрачати. В третю, останню чергу зіграла роль дуже коротка компанія – у штабів політичних сил просто не було часу на те, щоб працювати на повну потужність з електоратом», - сказав соціолог.
Водночас Антипович наголосив на тезі, що вибори не виграють за місяць-два, і починати роботу над наступними виборами потрібно одразу після перемоги або програшу на поточних.
Висловлюючи свої рекомендації для політичних сил на наступні, парламентські вибори, Дащаківська та Антипович вказали на важливість роботи з виборцем «від дверей до дверей» і «лице в лице». Особливу вагу, за словами соціолога, такий підхід має при виборах за одномандатними мажоритарними округами, коли всі інші методи є набагато менш ефективними.