Проблеми в економіці пов'язані зі спробою влади політизувати ключові економічні параметри. Про це на прес-конференції в Києві сказав голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, коментуючи ситуацію з курсом гривні, яка виникла цими днями.
"Причина полягає в тому, що Нацбанк разом із владою зробили стратегічну помилку - вони підпорядкували тактичну задачу, пов'язану з виборами цього року, і вирішили забезпечити стратегічну задачу, яка полягає в тому, щоби збільшити зростання української економіки. Тобто, підпорядкувати і валютну, і монетарну політику Нацбанку зростанню економіки. Це відповідало б задачам виборчої кампанії", - цитує банкіра Gazeta.ua.
"Не випадково ми критикували Нацбанк і уряд за те, що не можна політизувати базові ключові параметри діяльності нашого ринку, валютного і монетарного, та інфляцію. Ці пункти стали виборчо підпорядкованими", - підкреслив Сугоняко.
Він також запевнив, що неможливо довго штучно втримувати валюту, оскільки рано чи пізно це спричинить набагато серйозніші наслідки.
"Намагатися будь-що утримати (курс), це те саме, що тримати температуру тіла, тримати тиск у людини, коли, наприклад, реальна температура 39, а її збили пігулками до 36. Людина хвора, а показники хороші і стабільні. У результаті, це рано чи пізно прориває на поверхню", - наголосив експерт.
Сугоняко додав: "Ці помилки, які було допущено протягом минулого року, які продовжувалися цього року - вони виповзають на поверхню".
"Підпорядкувавши базові показники, такі як інфляція і курс, тактичним міркуванням виборчої кампанії, ми отримали гальмування економіки, наростання проблем із кредитуванням в економіці і величезного накопичення диспропорцій у платіжному балансі", - підсумував голова АУБ.