Політолог про парламенти: Ми ходимо зачарованим колом 20 років

19:02, 5 серпня 2012

Сьогодні, 5 серпня, у парку ім. Івана Франка політичний експерт і громадський діяч Олександр Солонтай прочитав лекцію „Громадянське суспільство та правоохоронні органи”.

„Недостатньо людям сказати, що оці – вони погані, і за них не голосуйте. Людям треба показати, а хто - хороші, і в людей буде віра та розуміння, що вони такі, і потім не розчаруються. Щоб на кожних виборах не відбувалася та історія, яка відбувається зараз. Люди розуміють, хто більше зло, і цих, зрозуміло, відразу геть! А ці - менше зло, яке потім перетворюється в більше зло, з’являється хтось інший, який грає роль меншого зла, і так ми ходимо по зачарованому колу двадцять років”, - сказав Олександр Солонтай, відповідаючи на запитання, чому люди продовжують робити поганий вибір на виборах. Він зазначив, що парламент кожного наступного скликання представлений іншими політичними силами.

„Ми калейдоскопічно міняємо політичні сили. Ми навіть не можемо зробити, щоб оцих відправили у відставку і сказали: вчіться! Пустимо вас до влади тоді, коли ви навчитеся бути кращими. Ми ніколи не вийдемо з цього калейдоскопічного кола доти, допоки не створимо тих, хто справді інший”, - сказав політолог. Він уточнив, що під „іншими” не має на увазі тих, хто ще не встиг себе заплямувати, чи називає себе кращим.

Олександр Солонтай розповів, що завершальна кампанія громадської організації „Молодіжна варта” полягає в тому, щоб показати, хто з тих депутатів і політичних партій, які були в парламенті, працював відповідно до своїх передвиборчих обіцянок, а хто за 5 років нічого не робив, ховався. „А зараз приходять через виборчі списки або мажоритарні округи і кажуть: ось я, виберіть мене знову. Напевне, для того, щоб він знову 5 років ховався від громадян, щоб знов  не було доступного житла, щоб були внутрішні війська і примусова армія, а не професійна армія, щоб студентська стипендія не доростала до прожиткового мінімуму, щоб за 4 роки не було побудовано жодного студентського гуртожитка, а студенти далі жили в умовах 4 кв. м. на особу, а 250 тис. не могли заселитися навіть в таких умовах, а ті квадратні метри - то менше, ніж корова в селі має в доброго господаря”, - сказав він.  

Зазначимо, що це вже шоста лекція вуличного університету.

Нагадаємо, вуличний університет у Львові – молодіжна ініціатива ЛОГО „ІДЕА-Разом” у форматі „+знання, -стіни”. Лекції, які читають авторитетні у певній галузі особи, проводять просто неба у парку імені Івана Франка. Слухачем ВУ може стати будь-хто зацікавлений. Потрібно просто прийти і послухати.

Лекції, що вже відбулися у вуличному університеті, читали історик Ярослав Грицак, правозахисник Мирослав Маринович та психолог Олеся Верман.