Політолог розповів, за яких умов Кличку «світить» президентство

09:25, 14 листопада 2012

Імідж партії УДАР залежатиме від багатьох чинників, серед яких і поведінка новообраних нардепів від політичної сили, так і лідерських здібностей Віталія Кличка. Про це в ефірі "5 каналу" розповів політолог Олександр Палій.

"Все буде залежати і від поведінки депутатів, і від того, чи вдасться Віталію Кличку утримати фракцію, а крім того, чи вдасться йому перевести дискурс із суто політичного, ми часто говоримо про політичні проблеми, які цікаві 1% населення, якщо йому вдасться винести соціальні проблеми, про які вони говорили, винести на передній план, то можливо, він буде достатньо серйозною кандидатурою на посаду президента, якщо ні, якщо це все здується, якщо будуть дезертири, то звичайно цього не буде", - цитує політолога Gazeta.ua.

Окрім того, відповідаючи на питання, що якщо б була узгодженість по всіх мажоритарних округах, то чи відбулося б перетікання, він сказав: "Іноді буває перетікання практично повне. Іноді – часткове, а іноді – буває кумулятивний ефект".

" А зараз воно розподіляється в залежності від кандидатури, якщо кандидатура яскрава, якщо вона має ресурс на місцях, то тоді навіть можливо кумулятивний ефект, коли об'єднання дає набагато більше, ніж їхня сума", - додав політолог.

Нагадаємо, за партійними списками до парламенту обрано 225 народних депутатів, у тому числі Партія регіонів отримала 72 депутатських мандатів, ВО "Батьківщина" - 62, партія УДАР - 34, Комуністична партія України - 32, ВО "Свобода" - 25.

На одномандатних округах обрано 220 депутатів, з них від Партії регіонів - 113, ВО "Батьківщина" - 39, ВО "Свобода" - 12, партії УДАР - 6, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2 , по одному - від партії "Союз" і Радикальної партії Олега Ляшка, а також 43 самовисуванці.