Тимошенко залишиться одним з провідних лідерів опозиції, можливо, найбільш популярним, але очікувати, що у нас виникне об'єднана опозиція на чолі з нею - поки що немає підстав", - заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко на прес-конференції 9 серпня.
Політолог констатував, що "формальна консолідація опозиції, хоча б інформаційна, декларативна" після арешту Ю. Тимошенко відбулася.
Водночас він вважає, що лідери опозиції насамперед керувалися потребою залучити на свою сторону додаткових прибічників.
"Сьогоднішня їхня реакція - це, швидше, піар, реагування для того, щоб сподобатися виборцям і залучити додаткових симпатиків на свою сторону", - зазначив він.
Політолог наголосив, що серед лідерів опозиції в Україні на сьогоднішній день велика конкуренція, і влада й надалі використовуватиме цю конкуренцію в своїх інтересах.
В. Фесенко зазначив, що в Україні більшість людей, які стали на захист Ю. Тимошенко після її арешту, захищають не стільки її, скільки перспективу демократії, а також висловлюють таким чином свій протест проти дій влади.
В. Фесенко вважає, що у зв'язку з цим в українському суспільстві посилюється емоційне протистояння між владою і опозиційно налаштованою частиною населення. Це є проблемою, оскільки сприяє зростанню агресії, і в зв'язку з цим постає питання, коли може бути спалах агресії, і якими будуть її масштаби.
Своєю чергою директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала також скептично розцінює перспективу об'єднання опозиції.
"24 серпня покаже, наскільки опозиція здатна об'єднатися", - зазначив він.