Працівники ДБР викрили правоохоронця та адвоката з Хмельниччини, які підробляли довідки чоловікам для виїзду за кордон. За свої послуги вони брали 8 тис. євро. Окрім цього, чоловіки намагались отримати 20 тис. доларів від матері засудженого за смертельну ДТП, пообіцявши їй організувати «президентське помилування».
Як повідомила прес-служба прокуратури Хмельниччини, до адвоката звернулись двоє чоловіків, які хотіли виїхати з України. Він обіцяв посприяти у виготовленні документів, що дозволяють виїзд за кордон під виглядом волонтерів начебто для ввезення гуманітарної допомоги для ЗСУ. За це отримав 1,5 тис. євро завдатку.
У подальшому з чоловіками зв’язувався правоохоронець – спільник адвоката. У якому саме підрозділі правоохоронних органів він працює, наразі не уточнюють. Він отримував персональні дані для виготовлення довідок, а згодом надавав готові документи. За це спільники отримували сумарно 8 тис. євро.
Щонайменше двоє чоловіків намагались виїхати до Угорщини за допомогою цих підробок, проте прикордонники виявили ознаки фіктивності документів. Після цього правоохоронці розпочали розслідування.
«Під час слідчих дій було викрито ще один злочин зловмисників. Чоловіки шахрайськими методами надурили жінку на 20 тис. доларів. Вони обіцяли вирішити питання щодо «президентського помилування» її сина, який 1 серпня 2021 року спричинив смертельну ДТП поблизу села Веселівка Хмельницького району. В результаті зіткнення загинула уся родина – подружжя та їхній 2-річний син. Суд присудив винуватцю 8 років позбавлення волі», – повідомляють в ДБР.
Правоохоронець знав батьків засудженого та запропонував їм звернутися до адвоката, який начебто мав посприяти у розв'язанні питання. Він запевнив, що за 20 тис. доларів знайде підстави та методи впливу, аби чоловік опинився на волі. Проте після передачі грошей ніяких дій щодо оформлення документів про помилування вчинено не було. Крім того, договорів про надання юридичних послуг сторони не укладали.
Про викриття зловмисників стало відомо у середу, 11 жовтня. Правоохоронцю та адвокату повідомили про підозри за ч. 3 ст. 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через кордон), ч. 3 ст. 358 ККУ (підроблення документів) та ч. 3 ст. 190 ККУ (шахрайство).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.