Поліція Дрогобича кваліфікувала смерть місцевого прокурора як доведення до самогубства

19:32, 21 грудня 2015

За фактом смерті прокурора із Дрогобича Павла Химчука порушено провадження за ч.1 ст.120 ККУ (доведення до самогубства), окрім того, призначено службове розслідування.

Нагадаємо, Павло Химчук пішов на суїцид після того, як позбувся посади після масштабної переатестації в органах прокуратури. Це все він виклав у передсмертній записці.

У будинку в середмісті Дрогобича прокурор мешкав разом із сім’єю, дружиною і сином. Сусіди визнають, небіжчик був специфічним чоловіком, проте на людях свого характеру не показував.

«Мужик як мужик. Вітались. В сім’ї було всяке, сварилися», – розповів сусід пан Альберт.

Весь у собі – так характеризують прокурора і колеги по роботі. З нинішнім очільником Дрогобицької прокуратури вони були однолітки.

«Спокійний, врівноважений, дещо замкнутий в собі, якихось відхилень від прийнятих норм не було», – запевнив керівник Дрогобицької прокуратури Лонгін Мігоцький.

У міську лікарню 36-річного чоловіка з множинними ранами (було 9 ножових ударів у живіт і 2 – у горло) шпиталізували ще живим. За життя його боролися в реанімації. Та медики визнають: після такої крововтрати врятувати життя людині дуже складно.

«У нього були вкрай важкі травми, по суті, несумісні з життям», – розповів заступник головного лікаря центральної лікарні Дрогобича Володимир Бігуняк.

На місці злочину, за словами правоохоронців, знайшли два скривавлені ножі. Поліціянти розглядають, зокрема, версію про вбивство, проте основною вважають суїцид.

Правоохоронці кажуть, що, окрім передсмертної записки, яка з’явилася в інтернеті, була ще одна.

«З матеріалів слідства встановлено, що він від руки написав записку, нібито у вигляді заповіту, що залишає все майно дружині і малолітньому сину», – розповів начальник Дрогобицького відділу нацполіції Мирон Карапата.

У передсмертній записці чоловік назвав чимало прізвищ з місцевої прокуратури, які, мовляв, і підвели його до такого вчинку. Зараз прокуратура області проводить власне розслідування.

«Зробили все можливе, щоб людина лишилася на посаді. Підстав не було ніяких. Бо ні керівництво, ні працівники прокуратури не здійснювали тиску», – запевнив прокурор Львівської області Роман Федик.

Загалом же тільки на Львівщині цьогоріч скоротили з прокуратури після переатестації вже близько 170 службовців.