Поліція Львівщини залишилася без електронних браслетів

19:51, 10 лютого 2016

Правоохоронці Національної поліції Львівщини залишилися без електронних браслетів для спостереження за тими, хто опинився під домашнім арештом. Умови домашнього арешту можуть бути різними, одним забороняють покидати межі міста, іншим межі квартири. Якщо відбувається порушення, спрацьовує сигнал й оперативна група вирушає до підозрюваного. Та таких електронних цяцьок в поліції Львівщини до смішного мало – лише 4, а потрібно бодай 60.

«Ми 2013 року отримали 20 [електронних браслетів] і зараз маємо 20, але частина з них в неробочу стані, тобто 16 з них ми відправили на ремонт в компанію, яка нам їх постачала», – зазначив начальник штабу Національної поліції Львівщини Юрій Гладун.

Тогочасний міністр МВС Віталій Захарченко купив таких браслетів близько тисячі, по 7 тис. грн за штуку. Але не на камеру правоохоронці зізнаються, що купили нові, але дуже старої серії, відповідно вони ламаються як порцеляна.

Тож шахраї, кіднепери, вимагачі і викрадачі, сплативши заставу, опиняються під домашнім арештом і без контролю. І чи втечуть підозрювані від правосуддя – залежить від їхньої волі й оперативності поліції.

Як приклад, сім’я німців, яка в серпні 2015-го спробувала вивезти 4-денне українське немовля, відтак опинилася під вартою. 9 лютого відбулося досудове засідання у цій справі. Трьох учасників процесу відправили під домашній арешт.

«Цим громадянам обрали запобіжний захід – тримання під вартою і з обов’язковою сплатою застави 400 тис. грн. Тож можливо, що, сплативши заставу, вони зможуть вільно залишити країну», – розповів голова Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич.

Звичайно, що межі країни в такому випадку вони зможуть покинути нелегально. Адже на кордоні за їхніми паспортами їх не випустять. Браслет спростив би роботу поліції, і хоч якось убезпечив би від втечі. Та про такі дрібниці міністру МВС Арсену Авакову не відомо. Достеменно ситуації не знає і його радник Зорян Шкіряк. Але обіцяє все владнати… уже завтра.

«Обіцяю, зі своєї сторони, з’ясувати і дати сигнал, щоб на місцевому рівні ці питання були вирішені і щоб браслетів вистачало. Скільки на це потрібно часу? Думаю, що доби достатньо», – запевнив радник міністра МВС Зорян Шкіряк.

Про свою проблему місцеві поліцейські писали в листах неодноразово. Востаннє про спецзасоби і їхній брак львів’яни нагадували у грудні 2015 року.