Поліція пропонує карати за автомобільні крадіжки так само, як за квартирні

10:41, 21 червня 2016

В Україні необхідно посилити покарання за викрадення автомобілів і крадіжки з них, зокрема, прирівняти останні до квартирних крадіжок, інакше їхню кількість знизити буде дуже складно, переконаний перший заступник голови Національної поліції України Вадим Троян.

«Треба міняти законодавство і посилювати покарання за викрадення. Інакше кількість так і буде вимірюватися тисячами… Як і, до речі, крадіжки з автомобілів. За них реально дають адмінштраф, ст.185, ч.1 КК. У нас же є ідея, яку ми проговорювали в комітетах ВР, прирівняти автомобільну крадіжку до квартирної, зробити це злочин тяжким, розглядати його за ст. 185, ч.3», – розповів Троян в інтерв'ю газеті «Сегодня», опублікованому у вівторок.

Він висловив сподівання, що законодавець підтримає таку ініціативу, «адже і деякі депутати постраждали від такого злочину».

За словами першого заступника голови Нацполіції, в Україні зараз фіксується тенденція до зниження кількості викрадень автомобілів, але їхня кількість все одно залишається досить високою.

«Багато викрадень в Україні було скоєно в 2005 році, відразу після Помаранчевої революції – 6200 епізодів. Потім кількість знизилася і різко зросла в 2014 році – 8900 епізодів. У минулому році було приблизно 7 тисяч викрадень, в цьому – менше, тобто тенденція до зниження кількості є», – розповів він.

Троян також зазначив, що великою проблемою при розкритті такого виду злочинів є те, що вони часто є міжтериторіальними. «Бандити з Києва їдуть в область, викрадають там машину і повертаються в столицю. І навпаки. А розслідуються вони за місцем вчинення. Це при відсутності взаємодії дуже складно. Тоді ми з керівником столичної поліції домовилися і створили, переконавши в цьому (голову Нацполіції) Хатію Деканоідзе, спільні групи з розслідувань викраденнь. І результат не забарився: з листопада 2015 року ми затримали вже 15 злочинних груп», – розповів перший заступник голови Нацполіції.

Він також виступив за інші зміни в законодавство, зокрема, збільшення розміру застави.

«При викраденні машини вартістю 100 тисяч доларів застава може становити 30 тисяч гривень. Понад те, якщо викрасти, а потім повернути машину, то потерпілі взагалі відмовляються від своїх претензій, і викрадач відбувається адмінштрафом або взагалі залишається безкарним. Тому кількість викрадень і почала рости», – зазначив Вадим Троян.

Раніше він заявляв, що кількість незаконних заволодінь транспортними засобами в першому кварталі 2016 року зросла майже на 20% в порівнянні з таким же періодом минулого року – з 2154 до 2576 злочинів.