Міністерство внутрішніх справ розглядає підпал та суховії, які обірвали електродроти, як причини пожежі у Житомирській області, що охопила понад 4 тисячі гектарів лісів.
Таку версію озвучив голова відомства Арсен Аваков 19 квітня на засіданні оперативного штабу в місті Овруч за участі очільника ДСНС Миколи Чечоткіна, секретаря РНБО Олексія Данілова, голови Офісу президента Андрія Єрмака, голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка та керівника Держлісагентства Андрія Заблоцького, повідомляє прес-служба МВС.
«Першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електродроти. Однак, ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС, яку очолює мій радник генерал Владислав Бухарев. Ведеться слідство», – сказав міністр.
У свою чергу Олексій Данілов після засідання штабу на своїй сторінці у Facebook написав, що до підпалів можуть мати стосунок власники земель.
За словами голови ДСНС Миколи Чечоткіна, станом на 19 квітня рятувальникам вдалося ліквідувати п’ять великих осередків пожежі і, ймовірно, до кінця доби загасять ще два. Загалом гасінням пожежі займається більше 1055 працівників ДСНС і Держліагентства, а також 100 одиниць техніки.
«Вчора авіація здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Сили авіації направлені на болотисту місцевість, де неможливо використовувати наземну техніку», – повідомив він.
Крім того, пожежники врятували від вогню 28 будинків самоселів у двох селах – Личмани та Магдин. На час пожежі 48 громадян цих сіл відселили у безпечне місце, однак вчора вони почали повертатися додому. Як пише прес-служба МВС, місцева влада надає всю необхідну допомогу постраждалим, зокрема, залучили міжнародні організації та ведуть переговори з будівельними компаніями стосовно надання їм будівельних матеріалів.
Нагадаємо, масштабна пожежа на півночі Житомирщини спалахнула 16 квітня та охопила територію 6 лісництв Овруцького району. Вогонь охопив приблизно 4 тисячі гектарів лісу та знищив майже сотню нежитлових і житлових будинків. Найбільше постраждали села Нижня Рудня, Острови, Магдин та Личмани.