Поліція спростувала фейк про вбивство українця польським військовим на Львівщині

13:28, 25 вересня 2019

У середу, 25 вересня, сайт львівської газети «Ратуша» поширив фейк про вбивство польським військовослужбовцем українця у селі Старичі, що на Львівщині. На сайті газети оприлюднили скріншоти офіційного повідомлення правоохоронців, однак у поліції стверджують, що вбивства насправді не було і оприлюднена інформація є фейком. Редакція «Ратуші» у свою чергу заявила, що сайт став об'єктом атаки хакерів.

Інформацію про вбивство 37-річного військовослужбовця 184 навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного біля одного з кафе у селі Старичі першою оприлюднила газета «Ратуша» 25 вересня. Там також оприлюднили скріншоти офіційного повідомлення поліції, у якому вказано, що українця з вогнепальної зброї вбив польський військовослужбовець. Начебто цю справу розслідує ДБР.

Повідомлення про вбивство на сайті газети «Ратуша»

Однак на сайті Нацполіції Львівщини така інформація відсутня. Речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська запевнила ZAXID.NET, що на сайті обласної поліції ніколи не публікували цієї інформації. «Ця інформація не відповідає дійсності. Це фейк», – сказала Світлана Добровольська.

Речниця територіального управління ДБР у Львівській області Зоряна Тивін також повідомила ZAXID.NET, що інформація про вбивство є фейковою.

Фейковий скріншот, який розмістила газета «Ратуша»

Заступниця редактора газети «Ратуша» Христина Слюсарчук у розмові з ZAXID.NET заявила, що на сайті газети стався збій. «Ця інформація стара, на сайті стався збій і підкинуло стару новину. Наші журналісти намагаються розібратись з цією ситуацією», - сказала вона.

Хоча насправді такого вбивства на Львівщині не було протягом останніх кількох років. Також Христина Слюсарчук зазначила, що їй невідомо, чому на скріншотах вказана сьогоднішня дата і пообіцяла з'ясувати ситуацію у редакції. Станом на 13:15 цю новину видалили з сайту «Ратуша». Фейк про вбивство уже встигли поширити «Страна.ua», «Соцпортал» та ін.

Додамо також, що фотографія, якою проілюстрована новина на сайті «Ратуші», стосується вбивства безпритульного у Одесі, яке трапилось ще у 2018 році.

Пізніше Христина Слюсарчук заявила ZAXID.NET, що сайт газети «Ратуша» зламали невідомі. Наразі цей сайт перестав працювати.

«Інформація не наша, ніхто з працівників її не ставив. Скоріше за все, трапилась хакерська атака. Ми досі можемо заходити в адмінку під своїми паролями, але у цілях безпеки вирішили тимчасово закрити сайт. Наші ІТ-працівники намагаються розібратись з ситуацією. Готуємо офіційне повідомлення з приводу цієї ситуації», – сказала Христина Слюсарчук.

Нагадаємо, що на Яворівському полігоні зараз тривають міжнародні військові навчання Rapid Trident-2019. Окрім українців, там також беруть участь військовослужбовці з 13 країн світу: Польщі, США, Канади, Болгарії, Грузії, Литви, Молоди та ін.