Станом на ранок 14 березня усіх затриманих напередодні в Кривому Торці учасників блокади торгівлі з окупованими територіями відпустили на волю. Жоден з них не має тілесних ушкоджень. Про це заявив заступник голови Нацполіції – начальник ГУНП в Донецькій області України В’ячеслав Аброськін.
Він зазначив, що загалом 13 березня на редуті блокадників в Кривому Торці правоохоронці затримали 45 осіб. За даними поліції, серед затриманих блокувальників – 8 осіб, які, за їхніми словами, брали участь в АТО, четверо власників зброї та шестеро раніше засуджених.
Як наголосив Аброськін, один із затриманих – житель Житомирської області, був раніше засуджений за вбивство, який провів у місцях позбавлення волі 9 років і вийшов на волю у 2013 році.
«Він каже, що його та ще кількох людей звозили в Донецьку область централізовано. Забезпечили грошами та обіцяли плату за три тижні чергування на «редуті» – 400 гривень на день», – розповів Аброськін.
Також у поліції оприлюднили фрагмент відеозапису, на якому вказаний учасник блокади розповідає про себе.
Заступник голови Нацполіції також зазначив, що до правоохоронних органів дійшла інформація про те, що нібито організатор блокади вимагає від блокадників, яких відпустила поліція, звертатися до лікарні зі скаргами на здоров’я «для використання в подальшій дискредитації співробітників поліції». Утім, Аброськін не назвав прізвища того, кого він вважає організатором блокади.
«Кожен із затриманих після перевірки та пояснень пройшов медичний огляд, під час якого скарг не надходило. Звертаюсь до кожного – не ведіться на провокації та гучні заяви від політиків, які намагаються за рахунок чужого горя підняти собі рейтинг»,– сказав поліцейський.
Окрім того, речник МВС України Артем Шевченко оприлюднив фото зброї, боєприпасів і пляшок із запальною сумішшю, які 13 березня співробітники СБУ вилучили в учасників блокади на залізничному переїзді в Кривому Торці. За даними силовиків, вони вилучили у блокувальників вісім одиниць, «зовні схожих на вогнепальну зброю, вони будуть відправлені на експертизу».
Водночас координатор блокади торгівлі із окупованими територіями, народний депутат Семен Семенченко у своєму Facebook написав, що за його даними, після штурму поліцією блокпосту у Кривому Торці чимало блокадників опинились у лікарняних закладах. Він зазначив, що правоохоронці нібито побили блокувальників та застосували сльозогінний газ.
«На місці редуту стоїть намет спецназу поліції і всі ці браві хлопці охороняють переїзд. Які «контрдиверсійні заходи»? Слуги бариг охороняють потяги, які йдуть до Захарченка і Плотницького. Це – їх головна мета. Зараз їдемо в лікарню до госпіталізованих. Ні, на жаль,госпіталізовані є», – написав Семенченко.
Також народний депутат зазначив, що вони планують протестні заходи на Майдані Незалежності у Києві на 19.00 14 березня.
Нагадаємо, 13 березня у «Штабі блокади блокади торгівлі з окупантами» заявили про захоплення силами СБУ і спецпідрозділу поліції КОРД редуту протестувальників на станції Кривий Торець.
Згодом в Антитерористичному центрі при СБУ повідомили, що затримали в зоні проведення антитерористичної операції 43 людини зі зброєю.
Пізніше народний депутат України Семен Семенченко з посиланням на дані волонтерів повідомив, що редут «Штабу блокади торгівлі» на залізничній станції «Кривий Торець» розгромили, а близько сорока осіб затримано.
Вночі мер Львова Андрій Садовий назвав «шляхом в нікуди» силовий розгін і затримання силовиками учасників торговельної блокади з ОРДЛО і закликав президента Петра Порошенка негайно звільнити затриманих.
«Той, хто порадив Вам піти на цей крок - зробив Вам ведмежу послугу. Це шлях в нікуди. Зробіть зараз те, що у Ваших силах - звільніть негайно всіх захоплених ветеранів-активістів. Це брутальна провокація внутрішнього конфлікту!», - заявив Садовий, звертаючись до президента.
Також в ніч на 14 березня будівлю Волинської обласної державної адміністрації захопили прибічники «штабу економічної блокади окупованого Донбасу» через затримання блокадників у Кривому Торці Донецької області, котрі вимагали звільнити затриманих поліцією та СБУ блокадників на Донбасі. Ще низка протестних заходів відбулась у Києві, Винниці, Чернівцях тощо.