Поліція заборонила Лікарчуку оголошувати текст врученої йому підозри

10:59, 1 липня 2016

Правоохоронці заборонили колишньому директору Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігорю Лікарчуку оголошувати текст пред'явленої йому підозри, повідомив він на своїй сторінці у Facebook.

«А поліціянти заборонили мені прилюдно оголошувати текст пред'явленої мені підозри. Щоправда, відповідну норму в КПК показати так і не змогли. Тож я підозру цитувати не буду. Але вона уже оголошена у відкритому засіданні суду. Тож її замість мене цитуватимуть інші», – зазначив Лікарчук.

Водночас він віддав належне слідчому судді Печерського районного суду Києва, яка «подивилася на справу не прокурорськими очима».

В той же час згодом Ігор Лікарчук розповів про деякі звинувачення, які йому інкримінують. Цце, зокрема, нестворення ним у період з 2008 по 2015 рік системи захисту результатів ЗНО.

«Прокурори трішки “переплутали”: я працював директором УЦОЯО із листопада 2006 до січня 2011 року, і з 1 квітня 2014 до 21 вересня 2015 року. У період січня 2011 - березня 2014 року директором УЦОЯО була представниця “русского мира” пані Зайцева. Її вини в тому, що система захисту “результатів ЗНО” не була створена, слідчі не побачили. Не захотіли побачити. Чи не тому, що вона є представником тих політичних сил, які й досі сидять в ГПУ? Тобто, представників того ж “русского мира”. І сидять вони не лише там. Сидять і в МОН, і в національних університетах... Як пані Зайцева, котра очолює кафедру в НПУ ім. Драгоманова. І вчить майбутніх учителів…», – написав він

Також йому інкримінують причетність до розкрадання коштів Американських рад із міжнародної освіти.

Як повідомляв ZAXID.NET, Печерський районний суд Києва обрав колишньому директору Українського центру оцінювання якості освіти Ігорю Лікарчуку запобіжний захід у вигляді одного місяця домашнього арешту. В четвер, 30 червня, його допитувала поліція.

Проти нього висунули звинувачення за низкою статей Кримінального Кодексу, включаючи створення злочинного угрупування, зміну результатів ЗНО, привласнення бюджетних коштів.

Лікарчук очолював Український центр оцінювання якості освіти у 2006-2011-му й 2014-2015 роках. У Генпрокуратурі стверджують, що її слідчим вдалось з’ясувати, що ще у 2008 році керівники Центру оцінювання якості освіти «створили злочинну організацію для завищення результатів ЗНО окремих осіб і привласнення коштів Центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID)».

Раніше у ГПУ заявили, що керівники Українського центру оцінювання якості освіти на прохання третіх осіб змінювали дані про результати зовнішнього незалежного оцінювання.

У липні 2015 року Кабмін відсторонив Лікарчука на час розслідування корупційної діяльності керівництва Центру, а у вересні посадовця звільнили за його заявою.