Поліція заперечила нагородження Влада Сорда орденом Хмельницького

В підозрюваного у погромах на Банковій вуличили держнагороду та склали адмінпротокол

14:28, 30 березня 2021

В одного із підозрюваних у масових заворушеннях під Офісом президента, ветерана АТО/ООС Владислава Сорда вилучили орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та склали адмінпротокол. Під час перевірки виявилося, що його не нагороджували державними нагородами, передає поліція Вінниччини у вівторок, 30 березня.

Поліцейські склали на Владислава Сорда (справнє прізвище Гранецький-Стафійчук) адмінпротокол за ч. 1 ст. 186−1 – незаконні дії щодо державних нагород. Санкція цієї статті передбачає штраф від одного до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначимо, що неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 2021 рік становить 17 грн.

26 березня Владислав Сорд в ефірі телеканалу 1+1 розповів, що був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Він показав нагороду і назвав номер посвідчення. Колишній куратор батальйону «Кривбас» Микола Колесник засумнівався у нагородженні Сорда таким орденом та заявив, що нагорода фальшива або чужа.

Згодом Сорд заявив, що нагороду йому вручив «якийсь посадовець», а не тодішній міністр оборони Валерій Гелетей. Він також визнав, що номер його ордена не фігурує в жодних наказах, та вважає себе жертвою шахрайства. З його слів, вручення могло бути частиною корупційної схеми роздачі нагород в Міноборони у 2014 році.

Мітинг на підтримку Стерненка під Офісом президента: що відомо

Увечері в суботу, 20 березня, під час акції на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка мітингарі розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою і закидали будівлю димовими шашками.

МВС зазначило, що поліцейські свідомо не втручалися в події. Пізніше поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «хуліганство». Одного з учасників акції – ветерана АТО/ООС Влада Сорда – затримали. Поліція також побила людей, які домагалися звільнення затриманого з відділку.

Пошкодження своєї будівлі Офіс президента оцінив у 2 млн грн. 22 березня фасад будівлі почали чистити від графіті.

Підозри вже отримали шість активістів – голова громадської ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний, лідер руху «Гонор» Сергій Філімонов, Владислав Сорд, Олексій Білковський, Давид Гаджимурадов та Євген Строкань.