Поліція затримала бостонського терориста: він у лікарні

10:45, 20 квітня 2013

Поліція в Бостоні затримала 19-річного Джохара Царнаєва, підозрюваного в співучасті у вибухах на бостонському марафоні.

Етнічний чеченець і уродженець Киргизії, Царнаєв був схоплений в Уотертауні, передмісті Бостона, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У вибухах Джохар Царнаєв підозрювався разом зі своїм старшим братом Тамерланом. Вранці в п'ятницю брати вступили в перестрілку з поліцією, в результаті чого Тамерлан загинув, а Джохар утік пішки, спровокувавши масштабне полювання, що тримало в напрузі все місто.

Царнаєв після арешту був поміщений в лікарню в Массачусетсі з вогнепальними пораненнями ноги і шиї. Його стан оцінюється як важкий, він втратив багато крові.

Безпосередньо перед захопленням в Царнаєва не стріляли, але він вів перестрілку з поліцією протягом години до цього, а також зранку в п'ятницю.

Підозрюваний переховувався в човні, що стояв на березі за одним з будинків в Уотертауні. Там його і виявив власник човна, що вийшов зі свого будинку, коли влада вирішила, що втратила втікача, і відкликала припис мешканцям не залишати свої будинки.

"Схоплений! Полювання завершене. Пошук закінчений. Терор припинився. І правосуддя перемогло. Підозрюваний затриманий", – йшлося в повідомленні Твіттер-аккаунта поліцейського управління Бостона.

Царнаєви жили в США близько 10 років. Джохар отримав американське громадянство шляхом натуралізації, а його старший брат мав вид на проживання.

Анзор Царнаєв, батько підозрюваних, в інтерв'ю Бі-бі-сі заявив, що його синів підставили спецслужби.

За його словами, Джохар був студентом-медиком і отримував престижну професію нейрохірурга.

"Це зроблено було спецслужбами, я не знаю, якими. А взяли сина - людина ходила в мечеть, і вони на нього все скинули. І застрелили", - сказав батько, маючи на увазі Тамерлана.

Жертвами вибухів на фініші Бостонського марафону в понеділок стали три людини, більше 170 постраждали.

Нагадаємо, 15 квітня біля фінішної лінії Бостонського марафону прогриміли два вибухи, в результаті яких постраждали близько 140 людей, щонайменше три людини (серед них восьмирічна дитина) загинуло.

Президент США Барак Обама пообіцяв, що влада з’ясує, хто стоїть за цими вибухами, які влада офіційно визнала терактами.

Кількість постраждалих від вибухів у Бостоні сягнула, за останніми даними, 183 осіб, з них 23 перебувають у критичному стані.

За даними МЗС України, громадян України немає серед загиблих і постраждалих унаслідок вибухів на марафоні.