Поліція затримала двох підлітків за адміністрування каналів руху «Редан»

За два дні по Україні було близько 30 масових зібрань прихильників цього руху

22:13, 28 лютого 2023

Кіберполіція у вівторок, 28 лютого, затримала в Дніпрі та Черкасах 16-річного та 13-річного засновників Telegram-каналів руху «Редан», який прийшов в Україну з Росії.

«Я є засновником групи, в якій близько 2 500 учасників. Я створив її з метою заробітку на постах із реклами, оскільки зараз тема "Редана" популярна в соцмережах. Поняття "Редан" в Україні немає. Воно прийшло з Росії з метою дестабілізації. Прошу всіх перестати створювати зустрічі і шукати "реданівців", яких у нас немає. Краще допоможіть нашим солдатам. Я видаляю свою групу і прошу інших не створювати подібні», – сказав на відео затриманий підліток з Дніпра.

Поліція повідомила, що бронювання реклами коштувало 10 доларів США. Telegram-канал заблоковано. З хлопцем та його батьками спілкуються правоохоронці.
У свою чергу 13-річний підліток з Черкас сказав, що створив свій канал на тему руху «Редан» заради популярності.
Кіберполіція повідомила, що заблокувала канал, який адміністрував неповнолітній. Зараз із хлопцем та його батьками спілкуються ювенальні поліцейські.
Загалом Поліція заблокувала в соцмережах 18 каналів та груп, які були створені для розкручування молодіжного руху «ПВК Редан» в Україні. За словами начальника управління ювенальної превенції Національної поліції Василя Богдана, головною метою організаторів цих груп є провокування конфліктів і масових бійок між підлітками.
Загалом за даними поліції протягом двох днів у різних регіонах України відбулося близько 30 зібрань молоді. За словами Богдана, до управлінь та відділів поліції запросили понад 700 осіб. Більшість із них – це неповнолітні.
Рух «ПВК Редан», як називають його учасники, нещодавно виник у Росії та пов'язаний з аніме-серіалом. Як і в РФ, у низці українських міст, зокрема Києві, Харкові, Житомирі, Львові та Івано-Франківську, підлітки та молоді люди, які відносять себе до цього руху, збирались, як заявили правоохоронці, для масових бійок.
У поліції назвали це російською спробою «використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні» та зараз встановлюють джерела фінансування та організаторів масових зборів підлітків.