У неділю, 16 лютого, в результаті ретельно підготовленої спецоперації, поліцейські затримали кримінального авторитета Євгена Анісімова. Про це повідомив радник міністра МВС Антон Геращенко.
За його словами, Анісімов за часів президентства Віктора Януковича тероризував підприємців Запоріжжя.
«Він перебував у розшуку майже 6 років. Останньою його схованкою був орендований будинок у Конча-Заспі», – написав Геращенко.
Про затримання повідомив також бізнесмен Євген Черняк, який проходить у кримінальному провадженні щодо Анісімова як один із потерпілих.
За його даними, затримання відбулося в неділю, 16 лютого, близько 12:00 у столичному ТРЦ «Атмосфера».
«20 хвилин тому Анісімова-Клоуна затримали у Києві. Цікава деталь, здав Анісімова його найближчий соратник. Від великої винагороди відмовився! Заявив мені особисто, що впевнений, що за такого покидька навіть соромно брати гроші», – написав Черняк у Facebook.
Він зазначив, що керував спецоперацією із затримання Анісімова генерал Євген Коваль, перший заступник голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції.
Також Черняк опублікував відео затримання Анісімова.
«Спрацювали дуже круто. Як у кіно. Справжні професіонали», – додав Черняк.
Хто такий Євген Анісімов
Євген Анісімов – запорізький бізнесмен, який перебував в міжнародному розшуку за підозрою у вимаганні в особливо великих розмірах.
У період з 2011 по 2013 рік у місцевих ЗМІ отримав прізвисько «смотрящий» за його масштабний вплив на запорізький бізнес і владу. Анісімов був фінансистом і найбільшим спонсором місцевих організацій Партії регіонів.
12 січня 2018 року слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя виніс ухвалу про обрання стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Його доставлять для проведення слідчих дій у місто Запоріжжя.
Чоловіку інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.
Крім того, затриманого підозрюють за ч. 2 та 4 ст. 189 (вимагання), ч. 1 ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї) та ч. 1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу. Найбільша санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років.