Обласна комісія Івано-Франківської області з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення з 00:00 години 13 березня обмежити в’їзд на територію Поляницької територіальної громади і таким чином припинити роботу гірськолижного курорту «Буковель». Відповідне рішення було ухвалене ввечері у п’ятницю, 12 березня.
«Це вимушене рішення, на яке ми пішли і напевне це не останнє рішення, бо червона зона, в якій ми знаходимося, розвивається, і ми не бачимо тренду до її зниження», – цитує голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрія Бойчука місцевий сайт «КУРС».
За словами Бойчука, до такого рішення обласну владу спонукав сьогоднішній візит підприємців в Івано-Франківську ОДА.
«Їх будо дуже багато, їх було біля 200 чоловік і кожен задавав одне питання: чому є ця соціальна несправедливість, чому великі компанії працюють, а маленькі повинні не працювати? Станом на сьогоднішній день вдалося консолідувати силовий блок і всі відповідні служби навколо цього питання», – каже Бойчук.
Начальник обласного управління Нацполіції Володимир Голубош зазначив, що блокпости, які діють на території області зменшили в’їзд автомобілів в область з 30 тис. до 4-5 тис.
Він повідомив, що з 10 березня у Буковелі працюють 10 мобільних груп, які перевіряють дотримання карантинних обмежень. Станом на сьогодні складено 51 адмінпротокол, в тому числі 26 на операторів підйомників, інші – на підприємців, в тому числі на пункти прокату лижного обладнання.
Зазначимо, що раніше повідомлялося про те, що поліція перевіряє роботу гірськолижного курорту. Як писав «24 канал», через прибуття правоохоронців підйомники на курорсті тимчасово призупинили, а людей на них не впускали. Згодом декілька підйомників відновили свою роботу.
Каси також не працюють, там поліцейські ведуть розмову із працівниками. За словами очевидців, нікого не попереджали про те, що роботу курорту заблокують. До того ж, більшість відвідувачів просто розійшлися.
У секторі комунікації поліції Івано-Франківщини підтвердили інформацію про перевірки.
«Поступили численні скарги щодо порушення карантинних вимог. Наразі поліція перевіряє інформацію, призупинена робота підйомників. Після проведення перевірки буде надана правова кваліфікація», – повідомила начальниця сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Христина Максимчак у коментарі франківському виданню «КУРС»
Також закрили каси для продажу скіпасів. Щоправда, на деякі підйомники пускають людей зі скіпасами, купленими раніше.
Зазначимо, що раніше на території було введено додаткові обмеження: закрито мініринок, на 4-місні крісельні підйомники спочатку стали пускати максимум двох, а після утворення черг – лише трьох відпочивальників.
Загалом у період із 26 лютого до 9 березня на території Поляницької ТГ, на якій розташований гірськолижний курорт «Буковель», склали 34 адмінпротоколи за порушення карантинних обмежень. Загалом сума штрафів склала 5780 грн, пише «Суспільне. Карпати» з посиланням на відповідь управління патрульної поліції в Івано-Франківській області.
Як інформував ZAXID.NET, з 26 лютого Івано-Франківська область перейшла у «червону» зону через новий спалах коронавірусної хвороби, який, за оцінками МОЗ, почався саме в «Буковелі». Посилені карантинні обмеження на Прикарпатті діятимуть до 12 березня.
Про те, що «Буковель» продовжить працювати під час локдауну в регіоні стало відомо 25 лютого. Прес-служба курорту тоді заявила, що траси та готелі продовжать роботу, однак кафе, бари і ресторани працюватимуть лише навинос або адресну доставку. Своєю чергою, під час карантину масові заходи, концерти та розважальні програми скасовано.
Тоді ж прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що попри те, що Івано-Франківську область оголосили «червоною» зоною, гірськолижний курорт «Буковель», продовжує працювати, оскільки підприємці курорту запропонували закрити частину ресторанів, кафе та готелів ще до того, як Івано-Франківська область потрапила до «червоної» зони. З його слів, більшість підприємців в «Буковелі» наразі не працюють, а ті, хто продовжують роботу, дотримуються обмежень. Втім, зі слів прем’єр-міністра випливало, що в уряді не знають, хто має припинити роботу курорту.
Цікаво, що березні 2020 року, коли Україна вперше зупинилася через жорсткий локдаун, «Буковель» припиняв роботу. Натомість під час так званого «карантину зимових канікул» (з 8 до 25 січня), коли по всій країні закрили заклади харчування і непродовольчі магазини, «Буковель» також працював.