Політтехнологи коштуватимуть кандидатам у нардепи $2,5 млрд

15:35, 7 вересня 2012

На нинішніх парламентських виборах загальні витрати кандидатів у народні депутати України від партій і в мажоритарних округів, за оцінками експертів, становитимуть 2,5 млрд доларів, десяту частину з яких заплатять політичним консультантам.

Про це пише журнал «Корреспондент» за оцінками опитаних виданням експертів.

Найщедрішим покупцем послуг політтехнологів стала Партія регіонів. Практично на одному рівні з нею і «Україна - Вперед!» Наталії Королевської. Видання зазначає, що обидві політсили співпрацюють з найдорожчими професіоналами, переважно росіянами.

Натомість Об'єднана опозиція і партія УДАР зробили ставку на свої кадри, тому витрати команди Арсенія Яценюка і Віталія Кличка повинні бути на порядок скромніше.

За даними джерел видання, ПР у питаннях внутрішньої політики консультують росіянин Ігор Шувалов і директор Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Національної академії наук України Юрій Левенець. При цьому зовнішньополітичним супроводом діяльності регіоналів з 2004 року займається Пол Манафорт, який консультував свого часу Президентів США Джорджа Буша і Рональда Рейгана.

За даними газети The Wall Street Journal, консалтингова кампанія Davis, Manafort and Freedman, співвласником якої є П.Манафорт, у 2008 році щомісячно одержувала від ПР 35 тис. доларів. «Україна - Вперед!», як стверджують експерти, співробітничає з росіянами Миколою Гастелло і Миколою Дороніним, які раніше на президентських виборах працювали над іміджем кандидата Сергія Тігіпко, який зайняв у результаті третє місце.

За даними джерел журналу, Н.Королевська особисто захотіла найняти цих людей, щоб повторити стратегію С.Тігіпка, яка ґрунтується на ідеї нових осіб у політиці. Водночас, Об'єднана опозиція працює з вітчизняними кадрами, насамперед з Олегом Медведєвим, давнім соратником і консультантом лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

При цьому сам О.Медведєв зазначив, що роль політтехнологів в опозиції зводиться лише до експертного консультування. В результаті експерти запевняють, що витрати опозиції на політичний консалтинг невисокі.