Політв'язню-майданівцю Андрієві Коломійцю в Росії не надають медичної допомоги

Дружина незаконно засудженого українця повідомила, що стан його здоров'я погіршується

14:51, 17 лютого 2019

Ув’язненому в Росії активістові українського Євромайдану Андрію Коломійцю в колонії не надають медичної допомоги, його стан здоров’я з кожним днем погіршується, повідомляє «Кримська правозахисна група» у Facebook.

Згідно з повідомленням, правозахисники отримали інформацію від дружини Коломійця, Галини, яка 11-13 лютого відвідала його в колонії. За її словами, Коломієць у колонії перебуває на обліку як «схильний до порушення режиму і пропаганди», через це його не хочуть брати на роботу.

Як повідомила Галина Коломієць, в її чоловіка сильні головні болі, з’явився біль у животі, загострився псоріаз.

Галина Коломієць також розповіла, що намагалася дізнатися у начальника медсанчастини колонії про те, як можна допомогти чоловікові. Однак їй відмовили в отриманні такої інформації, пославшись на те, що не можна розголошувати відомості про здоров’я ув’язненого його родичам без письмової заяви самого ув’язненого. Галина Коломієць має намір зробити письмовий запит до медсанчастини після того, як Коломієць напише необхідну заяву.

За інформацією дружини українця, під час її відвідин до Коломійця вкотре приїжджав представник українського консульства в російському Ростові-на-Дону. У Коломійця відбулася бесіда з консулом у присутності представника колонії, зустріч фіксувалася відеокамерою.

Нагадаємо, у червні 2016 року російський «суд» в окупованому Криму засудив українського активіста Євромайдану Андрія Коломійця до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його затримали на території російського регіону Кабардино-Балкарія в травні 2015 року за фіктивною підозрою у зберіганні наркотиків. Після затримання Коломійця привезли до Криму і звинуватили в замаху на вбивство двох кримських «беркутівців».

Як інформує «Радіо Свобода», російська правозахисна організація «Меморіал» вважає Андрія Коломійця політв’язнем та вимагає його негайного звільнення.

У квітні 2017 року Коломієць подав скаргу до Європейського суду з прав людини.

До слова, на території Росії і окупованого Росією Криму під вартою перебувають близько 70 громадян України, переслідуваних через політичні переконання.