Половину довгобудів на Львівщині не добудовуватимуть

19:29, 31 липня 2013

На Львівщині є понад 800 довгобудів, до яких відносять також споруди 20-річної давності. З них добудовуватимуть – 490, але і ця цифра буде переглянута. Головне – правильно розпорядитися зі списком об’єктів. Визначити, що потрібно добудувати першочергово, що можна продати, а що потрібно знести.

Про це ZAXID.NET розповів начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської ОДА Володимир Лаврін.

«Довгобудом ми вважаємо об’єкти, що мали бути зведені до 2008 року. А те, що після – не рахується. Але ж довгобудами називаємо не тільки будинки. Ними можуть бути і газові мережі або незакінчені дороги. Це потрібно розуміти і розділяти», - пояснив Лаврін.

За словами чиновника, доцільно продавати певні довгобуди: «У Львові з цим проблем немає, а от в селах важче. Бо йдеться про об’єкти на віддалених територіях, які не викликають ніякого інтересу для продажу».

«Щодо географії довгобудів, то 160 є у Львові, а решта – на території області. В середньому це 10-15 на кожний район. Найбільше в Пустомитівському, Дрогобицькому, Яворівському», - сказав Володимир Лаврін.

Також чиновник додав, що є програма регіонального розвитку і в цьому році планують завершити 14 об’єктів соціальної сфери і 23 житлової: «У п’ятницю буде урочисте відкриття житлового будинку на 122 квартири. Це – фірма «Олімпік» добудувала будинок в Дублянах. Ми туди залучили кошти і державне фінансування, а також передбачили 14 квартир для афганців та інвалідів війни. Ще таких 5–6 будинків цього року плануємо здати».

Щодо процедури списання довгобудів, то Володимир Лаврін пояснив: «Районні комісії визначили 46 об’єктів нежитлової форми і 2 будинки житлової форми до списання. Це робиться тому, що таким довгобудом, наприклад, може бути поодинокий фундамент в якомусь селі. А в таких будовах немає ніякої потреби».

Нагадаємо, на Львівщині 87 довгобудів готові на понад 90%.