Польща дасть гроші на початок будівництва євроколії

17:16, 12 травня 2009

"Про необхідність реконструкції Привокзальної площі біля залізничного вокзалу говорять ще з 90-х років минулого століття. До участі у цьому проекті зголошувалося близько п’яти інвесторів. Зараз втілити цей проект Львівська міська рада погоджується лише за умови реалізації проекту реконструкції площі разом із проектом будівництва євроколії від Перемишля до Львова, а тим часом від цього проекту можуть відмовитися останні інвестори", - повідомив 12 травня під час прес-конференції, де обговорювалося питання реконструкції Привокзальної площі, головний інженер ДТГО "Львівська залізниця" Володимир Кисельов.

"Це ідея мера Львова. Проте зараз це зробити технічно неможливо. Крім того, технології нам сьогодні дозволяють змінювати ширину коліс у відповідності до ширини колії на станції Мостиська-2 без затримок. Євроколія - це перша приватна колія в Україні, нехай шукають інвестора", - поінформував інженер. За його словами, будувати евроколію можливо до станції Дубляни, під землею чи на естакаді. Головний інженер додав, що проект реконструкції передбачає освоєння території у 16 га навколо залізничного вокзалу (ця територія відноситься до найвищого рівня інвестиційної привабливості). Передбачається, що на цій території буде збудовано готель, кінозал, торговий комплекс, низка закладів харчування, триповерховий підземний паркінг до 3200 місць. В.Кисельов додав, що цей проект реально втілити у життя за два роки. Головний інженер залізниці зазначив, що на реалізацію цього проекту буде оголошено інвестиційний конкурс.

На думку голови постійної депутатської комісії з питань планування території містобудування, архітектури та ЖКГ Львівської облради Валерія Калинюка, основна причина протиріччя Львівської залізниці з міською владою є через те, хто власне розпоряджатиметься цією територією: "Залізниця пропонує за допомогою проекту залучити до розвитку цієї території 500 млн грн недержавних коштів. Для Львова це вигідно. Ми створили погоджувальну комісію за участі представників влади області, міста, залізниці, але вона жодного разу так і не засідала. Міністерство транспорту погодило цю ініціативу, Кабмін готовий це зробити, але місто проти. Крім того, ЛОР завершує генеральну схему планування Львівської області, де проекту євроколії немає".

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій - заступник директора департаменту економічної політики Львівської міської ради Сергій Кіраль своєю чергою пояснив, що міська рада наполягає на реалізації цих двох проектів разом через те, що проект реконструкції є надзвичайно привабливим і швидкоокупним: "Прибутковість - близько 50%. Проект євроколії окуповуватиметься протягом тривалого часу, реалізація двох проектів разом матиме середній рівень окупності. Щодо фінансування, то ми маємо надію, що проект вдасться включити до переліку пріоритетних проектів Мінекономіки. Є ідея створення консорціуму - ЄБРР, Уряди України та Польщі, Уряд Польщі навіть готовий здійснити початкове фінансування, за умови підписання договору між двома профільними міністерствами, інвестори (вартість будівництва євроколії оцінюють від 400 до 500 млн євро)".

Водночас головний архітектор Львова Юрій Криворучко запропонував залізничникам винести проектні пропозиції щодо реконструкції площі на розгляд виконкому, розробити ТЕО концептуального розвитку цього транспортного вузла, і запевнив, що цього вівторка відбудеться засідання погоджувальної комісії. Він також наголосив на необхідності розробки концепції розвитку цієї території на 50 років, а в генплані міста передбачити території не в центральній частині Львова для винесення низки об’єктів залізниці з центральної частини міста та вирішити питання із величезними транспортними потоками, які на його думку виникнуть, вразі будівництва паркінгу.