Польща очолила рейтинг країн, які своїми діями пришвидшують глобальне потепління

Країна отримала антинагороду Fossil of the Day Awards, яку вручають за найбільш деструктивну поведінку у боротьбі з глобальним потеплінням.

16:45, 14 грудня 2018

Польшу відзначили кліматичною антинагородою Fossil of the Day Awards. Про це 13 грудня повідомляє неурядова екологічна організація 350.org.

У повідомленні зазначається, що Польща здобула антинагороду у боротьбі з Мексикою, США та Німеччиною, які розташувалися у рейтингу нижче. Приводом для вручення премії саме Польщі стали слабке позиціонування цілей країни для збереження клімату, небажання зменшувати об'єми використання кам'яного вугілля і залучення до кліматичних переговорів нафто-газових та вугільних корпорацій. Серед решти причин також виділяють заборону в'їзду на міжнародні кліматичні переговори спостерігачам і представникам екологічних та кліматичних організацій, в тому числі з України.

Нагадаємо, що 9 грудня у Польщі затримали двох учасників екологічної організації «Екодія», які їхали на міжнародні кліматичну конференцію ООН зі зміни клімату у місті Катовіце. За словами активістів, «саме їм заборонили в’їзд до Польщі саме на період проведення Кліматичної конференції ООН». Перед ними вибачилися і сказали, що «ця інформація надійшла зверху». Подібними діями також «відзначилася» Білорусь. Прикордонники не пустили в країну українську екологічну активістку Юлію Маклюк, яка їхала в Мінськ для участі в міжнародному екологічному форумі. Причиною відмови у в'їзді в Білорусь міг стати запит Росії, «оскільки у держав спільна база потенційно небезпечних громадян».

Антинагороду Fossil of the Day Awards отримують країни за деструктивну поведінку на екологічних переговорах в рамках конференції ООН і перешкоджання у боротьбі з глобальним потеплінням. Вручає премію міжнародна коаліція Climate Action Network, яка об'єднує понад 700 екологічних груп. Минулоріч антинагородою «відзначили» Францію.

Варто також уточнити, що Польща неодноразово очолювала різноманітні екологічні антирейтинги. Польські міста регулярно потрапляють до списків міст з найбільш забрудненим повітрям у Європі. За інформацією The Economist, 33 з 50 європейських міст із найбруднішим повітрям знаходяться саме в Польщі.