Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін зауважив, що йому не подобалося визначення Польщі як «адвоката» України в ЄС, бо адвокат – це професіонал, який за свою працю бере гроші й працює для кожного, хто йому ці гроші платить. Натомість у ЄС знають, що Польща є країною, яка підтримує Україну, навіть вважають це її роботою.
Про це він зазначив в інтерв’ю УНІАН.
«Те, що робила і робить Польща, – зовсім інше. У нас у Польщі абсолютна більшість людей вважає, що Європа має об’єднатися в Європейському Союзі. Це перше. Друге – те, що Україна є беззаперечною, очевидною часткою Європи. Тому ми від самого початку нашого нового незалежного життя підкреслювали значення України, наголошували, що для України має бути визначена європейська перспектива. Ми це робили й робитимемо. Подивіться хоча б на останній рік, скільки було зустрічей між президентами, прем’єр-міністрами, які це були зустрічі, про що говорили», - звернув увагу посол.
«Тут підтримка була й буде, бо це один з найважливіших елементів нашої політичної думки зараз у Польщі. Гадаю, ви погодитеся, що це не позиція «адвоката», а щось більше. Тому я не жалію, що це слово вже не вживається. Та ще раз хочу підкреслити, що позиція Польщі щодо європейських перспектив України не змінилася», - додав Генрік Літвін.
«У ЄС добре знають, що Польща є країною, яка підтримує Україну, і я б сказав навіть, що вони вважають це нашою роботою і що так має бути», - наголосив посол.
«Якщо говорити про головування, то воно проходитиме в Польщі і в Брюсселі. У третіх країнах головування як такого нема, бо політичне головування – це праця представництва ЄС. Тому ми працюємо в рамках головування так, аби перш за все передавати інформацію – ту, що ми підготували в Польщі й у Брюсселі», - повідомив посол.
«Також Польща підготувала з десяток заходів на міністерському рівні щодо кордонів, транспорту. У цих міністерських зустрічах братимуть участь не тільки міністри ЄС, а й міністри з країн Східного партнерства. Це вперше для міністрів СП буде можливість взяти участь в обговоренні внутрішньоєвропейської співпраці. Водночас ітиметься про співпрацю з країнами СП», - додав він.