Польща завершила перший етап вакцинації від коронавірусу

В уряді Польщі заявляють, що «готові щеплювати людей навіть у десятеро швидше, але потребує більше вакцин»

13:07, 5 лютого 2021

В Польщі щепили майже 100% медиків і таким чином завершили перший етап вакцинації від коронавірусу. Про це 5 лютого заявив прем'єр Матеуш Моравецький під час прес-конференції, присвяченій послабленню карантину.

Моравецький наголосив, що швидкість проведення вакцинації залежить виключно від доставки вакцин, але навіть з огляду на це перший етап вакцинації Польща вже пройшла.

«Швидкість щеплень залежить зараз від доставки вакцин від іноземних концернів згідно з календарем ЄС. Добра новина у тому, що майже 100% медиків вже вакциновані (до початку пандемії в Польщі було близько 180 тис. медиків, – ред). Тобто перший етап вакцинації ми вже пройшли», – заявив Моравецький.

За його словами, уряд Польщі підготував всю необхідну інфраструктуру і «може щеплювати людей навіть у десятеро швидше, лише потребує більше вакцин».

З огляду на успішне завершення першого етапу вакцинації, польський уряд вирішив продовжувати послаблення карантину.

У середині лютого буде відкрито готелі та кіно театри з умовою заповненості до 50%. Спортивні заходи на свіжому повітрі дозволять, тоді як тренажерні зали та фітнес-індустрію залишать закритими. Ресторани також працюватимуть з обмеженнями.

Рішення про послаблення карантину буде діяти протягом двох тижнів з наступної п'ятниці.

Раніше про завершення пешого етапу вакцинації від коронавірусу зявляли лише кілька країн у світі, зокрема, Ізраїль, Швеція, Туреччина та Китай.

Чому в країнах Євросоюзу гальмує вакцинація від коронавірусу

Станом на 5 лютого, за темпами вакцинації населення від коронавірусу Євросоюз відстає від багатьох країн і регіонів світу. Загалом Єврокомісія підписала контракти з вісьмома виробниками вакцин на закупівлю близько двох мільярдів доз. Цього цілком достатньо для 450 млн жителів 27 країн ЄС.

Дотепер до країн ЄС постачається лише вакцина німецької компанії BioNTech та її американського партнера Pfizer. Але Pfizer наприкінці січня тимчасово скоротив обсяг виробництва цього препарату. Своєю чергою, шведсько-британський концерн AstraZeneca у першому кварталі 2021 року виявився готовим виконати замовлення Єврокомісії лише на 40%.

AstraZeneca звинувачують у тому, що концерн відмовляється поставляти необхідну кількість вакцин до ЄС, проте водночас не збирається знижувати обсяги постачань до Великобританії.

Виробники ж пояснюють ситуацію тим, що процес розробки вакцин відбувся швидше, ніж очікувалося, однак компаніям бракує потужностей для виробництва вакцин.