Польщу захищає 20-ліття солідарності і свободи, – журналіст

10:16, 17 вересня 2010

Відповідальний редактор видавництва «Критика» Андрій Мокроусов вважає, що «однією із посттравматичних реакцій на трагедію під Смоленськом деяких польських інтелігентів стала нова м’якість у ставленні до Росії».

Про це він заявив 16 вересня під час презентації у Львові в межах Форуму видавців спеціального числа часопису «Критика» під назвою «Польща, двадцятиліття свободи».

З його слів, поляки немов побачили «їхні очі» і почали вважати, що «не така, певно, страшна Росія, якими були стереотипи про неї».

«Тоді як з нашого боку здавалося, що там (з Росії, - ред.) дивляться ті самі чекістські очі», – каже Андрій Мокроусов.

З його слів, така «дивна готовність Польщі це (минуле, - ред.) нехтувати» не сприяла розумінню в деяких українських колах.

«В своєму двадцятилітньому поступі Польща відійшла далеко від цього силового поля чекістів, і тепер може дозволити собі попуститися. Вона вийшла з цього отруйного кола, що навіть в таку жалобну хвилину може дозволити собі такий сентимент», – зазначає А. Мокроусов і запевняє водночас, що, «зрозуміло, для нас – це неможливо».

«Як тільки ми собі дозволимо розпружитися, як ми опинимось в смертельній небезпеці. Польща, очевидно, до цього вже не повернеться. Її захищає оце двадцятиліття солідарності, свободи. Цей мур викували самі поляки. Хоча, насправді, вони зробили це набагато раніше. Ми теж це почали робити давно, та зробили собі такі паперові обладунки, які нікого не лякають», – сказав Андрій Мокроусов.

Як інформував ZAXID.NET , 16 вересня у межах Форуму видавців відбулася презентація спеціального числа часопису «Критика» під назвою «Польща, двадцятиліття свободи». Число містить статті та есе відомих польських та українських експертів на теми політичних, соціальних, культурних та інших змін у Польщі за останні 20 років. Українські автори, чиї есе розміщенні у цьому виданні часопису, – Андрій Павлишин та Мирослав Маринович.