Польські альпіністи врятували французьку колегу з однієї з найнебезпечніших вершин Гімалаїв

Від пошуків її напарника - поляка Томаша Мацкевича - довелося відмовитися

20:49, 28 січня 2018

Французька альпіністка Елізабет Револ опинилася в критичній ситуації на одній з найнебезпечніших вершин світу - Нангапарбат, яка знаходиться на північному заході Гімалаїв, на території Пакистану. Як повідомляє The Guardian, команда польських альпіністів прийшла на допомогу Револ і змогла врятувати її. Від пошуків її напарника - поляка Томаша Мацкевича - довелося відмовитися.

Револ і Мацкевич здійснювали сходження на вершину висотою 8126 м, яку називають горою-вбивцею в п'ятницю 26 січня. На висоті 7400 м у поляка почалася снігова сліпота, він отримав обмороження. Француженка допомогла напарнику спуститися на кілька сотень метрів. Залишивши Томаша Мацкевича на висоті 7300 - 7200 метрів вона стала спускатися, щоб скористатися супутниковим зв'язком і викликати допомогу.

На заклик відгукнулися польські альпіністи, які перебували на другій по висоті вершині в світі К2 (гірська система Каракорум на північний захід від Гімалаїв). На Нангапарбат їх доставив вертоліт ВПС Пакистану - на висоту 4800 метрів, що на кілометр нижче передбачуваного місцезнаходження Елізабет Револ.

Далі Денис Урубко і Адам Белецький почали підйом у цілковитій темряві, а Ярослав Ботор і Пйотр Томала розбили табір. Батареї супутникових телефонів зниклих альпіністів до того моменту розрядилися.

У суботу 27 січня Елізабет Револ знайшли живою. Cкелелази спустилися з нею назад у табір. Непростий спуск тривав понад п'ять із половиною годин.

Маршрут рятувальної групи Адама Білецького і Деніса Урубко на гору Нангапарбат

Вранці в неділю, 28 січня, Facebook-сторінка альпіністської групи повідомила, що пані Револ врятували. Далі її гелікоптером доправили до шпиталю. Тим часом в інтернеті запустили кампанію зі збору коштів на рятувальну операцію, яка зібрала десятки тисяч доларів. Коли стало відомо про порятунок Револ, організаторка кампанії Masha Gordon написала у Facebook: «Ми плачемо від щастя».

Продовжувати пошуки Мацкевича виявилося неможливим через погодні умови і висоту. Вертольоти ВПС Пакистану не можуть літати вище 5000 метрів. Польський альпініст знаходився значно вище цієї межі.

Альпіністи прозвали Нангапарбат горою-вбивцею. Більше 30 людей загинули, намагаючись її підкорити. Це вдалося зробити в 1953 році. Підкорити її взимку вдалося лише в 2016 році.

У минулому році двоє людей загинули під лавиною. У 2013 році озброєний злочинець убив 10 альпіністів і їх провідника на базі.

Томаш Мацкевич до цього шість разів намагався підкорити Нангапарбат взимку.