Польські фермери відновили блокаду пункту пропуску «Медика-Шегині»

Протест розпочали вранці 4 січня

09:45, 4 січня 2024

У четвер, 4 січня, фермери з організації «Підкарпатське ошукане село» відновили блокаду пункту пропуску «Медика-Шегині» на кордоні з Україною. Фермери припинили акцію напередодні Різдва, очікуючи листа з державними гарантіями щодо виконання їхніх основних вимог. Тепер вона триватиме до 3 лютого.

Лідер організації Роман Кондрув заявив, що акцію протесту відновили, бо не отримали письмового підтвердження від прем’єр-міністра, що їхні вимоги будуть виконані.

«Ми протестуємо не проти звичайних українців, людей, які теж заробляють на життя. Ми протестуємо проти тієї ситуації, яка склалася, щоб нас зрозуміли. Відкриття кордону з Україною засипало Підкарпаття українським збіжжям. Це збіжжя не звичайних фермерів, а олігархів, які мають по 500-600 га. Також через ваш транспорт наші водії не мають роботи. Ми дбаємо про наш локальний ринок, платимо податки, ми ті дороги будуємо, ремонтуємо, а ваші водії їх експлуатують», – заявив журналістам лідер організації «Підкарпатське ошукане село» Роман Кондрув.

Фермери анонсували акцію тривалістю місяць (фото ZAXID.NET)

Учасники акції планують пропускати по три машини на годину. Легкові автомобілі, автобуси та вантажівки з гуманітарною допомогою, військовою технікою та продукцією, що швидко псується, обіцяють пропускати безперешкодно. Але якщо водій везе цибульки тюльпанів, це навряд чи є товаром першої необхідності, зазначає Роман Кондрув.

Водій вантажівки Володимир стоїть перший у черзі на проїзд після початку блокади, він везе до України метал. Чоловік розповідає, що стояв у черзі три дні, оскільки під час останнього блокування зібралося більше 100 кілометрів вантажівок. Водій стоїть в черзі не вперше.

«Тоді ми стояли більше тижня. Всі хочуть додому. Їжджу раз в місяць зараз, але можна було б і частіше, якби не блокади», – розповів ZAXID.NET водій вантажівки.

Інший водій Андрій каже, що акція замовна: «Це більше шкода українським перевізникам. Я вважаю, що це проплачено Росією. Це не офіційна інформація, але я чув, що їм платять по 400 злотих за добу, щоб вони мітингували».

Нагадаємо, фермери розпочали протест 23 листопада, а через місяць, напередодні Різдва, призупинили його. Тоді міністр сільського господарства Чеслав Сєкєрський запевнив, що вимоги протестувальників будуть виконані.

Протестувальники вимагають субсидій на кукурудзу, збільшення суми ліквідних кредитів для фермерів та скасування підвищення сільськогосподарського податку. Крім того, хочуть урегулювати умови ввезення харчових продуктів з України.