Полторак обурений тим, що зеки мають право голосу, а бійці АТО – ні

22:39, 21 жовтня 2014

Аргументація політичних сил щодо відмови підтримати законопроект про голосування бійців в зоні АТО є абсурдною, обурення особового складу української армії щодо цього питання величезне.

Про це в ефірі «5 каналу» сказав міністр оборони України Степан Полторак, передає УНН.

«Обурення особового складу величезне. Солдати, офіцери і я як міністр обурені тим, що ті, хто захищають Україну, не мають права голосувати в зоні АТО», – сказав міністр.

Він зауважив, що на сьогодні люди, які скоїли злочин проти суспільства і перебувають за ґратами, мають право голосувати, а ті, хто захищає нашу державу – не мають такого права.

Міністр також заявив, що причини деяких політичних партій не голосувати за цей проект закону, мовляв, ці вибори непрозорі, є абсурдними. На його переконання, якщо вони хочуть сприяти прозорості виборів, нехай би посилювали контроль за голосуванням на виборчих дільницях.

Як повідомляв ZAXID.NET, голова ЦВК Михайло Охендовський сьогодні повідомив, що у дострокових парламентських виборах зможуть проголосувати близько 10 тисяч військовослужбовців у Донецькій та Луганській області.

20 жовтня на засіданні Верховна Рада  не змогла внести до порядку денного законопроекти про забезпечення належної організації виборчого процесу (автор Давид Жванія) і про реалізацію конституційних виборчих прав учасників АТО на парламентських виборах 26 жовтня 2014 (автор Леонід Ємець).

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов двічі ставив на голосування включення до порядку денного законопроекту Жванії і п'ять разів – законопроект Ємця, але жодного разу його пропозиції не набрали необхідних 226 голосів.

Законопроект Ємця давав дозвіл учасникам антитерористичної операції, які у Донецькій і Луганській областях, брати участь у парламентських виборах в місцях, де вони перебувають на цей момент, а не в місцях реєстрації.

Законопроект Жванії також дозволяв військовослужбовцям в АТО голосувати не за місцем реєстрації, крім того, пропонував посилити охорону виборчих дільниць, транспортування бюлетенів та іншої виборчої документації.

Цей законопроект був узгоджений в ЦВК.

Президент України Петро Порошенко заявив, що «це аморально для народних депутатів позбавляти кращих синів України, українських воїнів їх конституційного права обирати собі владу – вони більш гідні, ніж будь-хто».

Увечері того ж дня представник президента у Верховній Раді України Руслан Князевич заявив, що питання надання українським військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, можливості голосування на позачергових парламентських виборах може бути вирішене непарламентським способом.

У вівторок Порошенко доручив керівникам військових відомств зібрати заяви солдатів і внести їх до реєстру виборців для голосування на запланованих на 26 жовтня виборах до Верховної Ради України.

Він також повідомив, що до реєстру вже внесено 10 тис. бійців, що знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі і всього 25 тис. солдатів.

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов висловив думку, що ЦВК спільно з Міністерством оборони може знайти спосіб забезпечити можливість проголосувати на майбутніх позачергових парламентських виборах бійцям, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції.

«Я думаю, що при бажанні ЦВК разом з керівництвом військового відомства може знайти формат, як це зробити. Тобто потрібно просто проявити бажання», – сказав він.