Генеральний план Львова не розглядає варіанту відкриття Полтви як річки у центрі Львова і поза ним. «Але Полтва залишається фактором, який може раптом вистрелити і радикально змінити образ міста», – повідомив 20 вересня на відкритій громадській дискусії «Полтва. Сморід чи натхнення?» львівський архітектор Юрій Столяров.
Він зазначив, що, говорячи про Полтву у Львові, треба бачити два аспекти: бажання бачити водний простір у Львові, але водночас не можна відрадити питання Генплану, бюджету тощо.
«Річка в місті – це дуже важлива містобудівна вісь, настільки важлива, що з нею не можуть позмагатись навіть найпотужніші транспортні магістралі. Коли річка є в місті, то на неї, як на містобудівну вісь, нанизуються громадські простори і утворюється такий собі хребет міста», – сказав він.
Він зауважив, що центр Львова планувався таким чином, що Полтва має протікати під землею, однак «вісь Полтви все ж промальовується і ріка більшою чи меншою мірою і далі впливає на містобудівну структуру міста».
«Але Полтва залишається фактором, який може раптом вистрелити і радикально змінити образ міста», – сказав він.
Архітектор зауважив, що Генеральним планом міста не передбачено виведення річки назовні, а крім того, вона не внесена у реєстр річок на території міста і має статус елементу інженерної інфраструктури міста – комунікації. Натомість в документах Полтва відображається як гілка основного каналізаційного колектора міста, яка, доходячи до очисних споруд, за словами Юрія Столярова, набуває статусу річки.
Як інформував ZAXID.NET, екс-заступник міського голови Львова з питань містобудування Микола Одуха вважає, що найближчим часом вивести річку Полтву у Львові з-під землі неможливо.