Полтва, на жаль, у свідомості львів’ян не існує, її нема. Треба повернути у свідомість львів’ян, інакше Полтва – це труба, і більше нічого, – заявила 20 вересня вересня на відкритій громадській дискусії «Полтва. Сморід чи натхнення?» програмний директор «Музею ідей» у Львові Ірина Магдиш.
З її слів, у ситуації з Полтвою є два виходи. Перше – це повернення річки у свідомість львів’ян, адже багато поколінь прожило, не бачачи річки умісті, а багато хто про неї зовсім не знає. Це повернення, каже Ірина Магдиш, буде довгим, і воно має відбуватись комунікативним, мистецьким способами, способом екологічного виховання тощо.
«Я не переконана що за наше життя ми здобудемо таку громадську підтримку у львів’ян, щоб вивести її русло з-під землі», – сказала Магдиш.
Другий вихід, зі її слів, – це робити реальні маленькі кроки вже зараз, зокрема, внести Полтву до реєстру річок в межах Львова. Хоча це, припускає вона, одразу ж матиме негативні наслідки для керівника «Львіводоканалу» – за забруднення водойми каналізаційними стоками.
Своєю чергою один із співвласників холдингу «ФЕСТ!» Юрій Назарук зауважив, що Полтва сьогодні не є великим об’єктом зацікавлення у туристів та екскурсоводів у Львові. «Тобто нею цікавляться, але не більше, ніж «москалями в зубах в націоналістів» (йдеться про стереотипи щодо концепції одного з ресторанних закладів «ФЕСТУ!», – ред.)… Ми розробляли проект екскурсій по Полтві, але з чиновників цього ніхто не погодить, з точки зору безпеки, це, фактично, неможливо», – сказав Назарук.
Ініціатор проекту «Врятувати Меркурія» Остап Малашняк зазначив, що питання Полтви треба почати вирішувати з комунікації.
«Ідея розкрити річку повністю – гнила з точки зору фінансування, запаху… Але з точки зору комунікації – це річ чудова. Якщо кажуть, що десь є потічок Полтви, треба туди возити людей і показувати автобусами, як «Свобода» возить людей до Шухевича», – сказав він.
Водночас директор «Музею ідей» Олесь Дзиндра додав, що у німецькому Ляйпцігу була аналогічна ситуація з річкою, проте її вирішили дуже швидко, і без жодних капіталовкладень з місцевого бюджету.
Як інформував ZAXID.NET, екс-заступник міського голови Львова з питань містобудування Микола Одуха вважає, що найближчим часом вивести річку Полтву у Львові з-під землі неможливо.
Також архітектор Юрій Столяров запевняє, що Генеральний план Львова не розглядає варіанту відкриття Полтви як річки у центрі Львова і поза ним. «Але Полтва залишається фактором, який може раптом вистрелити і радикально змінити образ міста», – додав він.