Поляки хочуть зробити кордон з Україною пішохідним

14:34, 7 листопада 2014

Польські активісти закликають український уряд активніше підтримувати їхню ідею зі збільшення  піших прикордонних переходів між Польщею та Україною. Ініціатори кампанії «Пішохідні пункти пропуску» (Piesze przejścia graniczne), польські журналісти Якуб Логінов та Мацєй Пьотровський переконані, що польський уряд доклав багато зусиль, аби втілити в життя цю ідею, натомість, українська влада мала б активніше долучатись до цих процесів.

За словами Якуба Логінова, кампанія «Пішохідні пункти пропуску» стартувала в Польщі весною минулого року, а її метою було переконати польську владу відкрити свій східний кордон для пішохідних і велосипедних туристів.

«Нам вдалося вже залучитися підтримкою кільканадцяти польських депутатів, незалежно від політичної приналежності, - розповідає Логінов, - найактивніше акцію підтримали євродепутат Ельжбєта Лукацієвська і депутат Сейму та радник президента Порошенка з питань адмінреформи Марцін Свєнціцький».

Завдяки їхній підтримці, зі слів журналіста, вдалося змінити початкове негативне ставлення польського МВС, яке досі не хотіло чути про створення пішохідних пунктів пропуску. Результатом праці активістів стало рішення польського уряду від 30 листопада 2013 року, яким Варшава дала “зелене світло” побудові пішохідних коридорів у вже існуючих дорожніх пунктах пропуску, за умови фінансової участі польських органів місцевого самоврядування в цих інвестиціях.

«Згідно з урядовим рішенням, на початок пішохідні пункти пропуску можуть бути побудовані в трьох дорожніх переходах: Гребенне – Рава Руська, Будомєж – Грушів та Долгобичів – Угринів, – повідомляє Якуб Логінов. – Окрім того, воєвода Підкарпатського воєводства дала згоду на відкриття пішохідної смуги у новому пункті пропуску Мальговиці – Ніжанковичі, що на Львівщині, за умовою, що на це погодиться українська влада»

Журналіст також запевняє, що представники місцевого самоврядування Польщі готові вкладати інвестиційні кошти у ці проекти, однак конкретні рішення влада на місцях буде приймати вже після листопадових місцевих виборів (16 листопада відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування у РП).

Однак, на цьому етапі позиція української сторони буде ключовою, вважає Логінов, бо  без згоди і оперативних рішень центральної влади Українип, доброї волі польських органів місцевого самоврядування буде недостатньо.

«Ми не маємо нічого проти того, щоб з власного бюджету фінансувати цю інвестицію, тим паче, що це відносно невеликі кошти – тротуар, огорожа та будка прикордонників і митників, - повідомляє Логінов з посиланням на громадського активіста з Томашівського повіту РП Анджея Новака, – однак наші чиновники побоюються того, що ми свою частину переходу побудуємо, а українці будуть з цим зволікати і відкриття пішохідного коридору затягнеться на багато років, як це вже бувало раніше».

На думку ініціаторів кампанії “Пішохідні пункти пропуску”, сьогодні багато залежить від звичайних українців, від громадської підтримки ідеї відкриття польського кордону для пішоходів. Саме тому вони закликають українців підтримати їхню ініціативу та допомогти їм реалізувати її, активно долучаючись до кампанії громадськими середовищами України.

До лучитись до цієї справи можна на сторнці кампанії у мережі Фейсбук за адресою: www.facebook.com/turystycznagranica