Поляки закрили справу проти одного з українських волонтерів, який перевозив каски для військових

18:31, 4 серпня 2014

Прокуратура міста Замосця Республіки Польща закрила справу проти Олега Іванова, одного із українських волонтерів фонду «Відкритий діалог», якого 29 березня затримали польські прикордонники із вантажем касок для військовослужбовців у зоні АТО. Ще одному водію, Роману Кушніру, 4 серпня прокурори висунули звинувачення у перевезенні засобів захисту без відповідних документів.

Про це ZAXID.NET розповіла активіст фундації «Відкритий діалог» Наталія Панченко.

Зі слів Панченко, справу Олега Іванова, якому 28 липня було висунуто звинувачення у перевезенні через кордон спецзасобів без відповідних документів, закрили у середу, 30 липня. Роману Кушніру, водію який перевозив понад сто касок, 4 серпня висунули аналогічне звинувачення.

«Адвокати констатують, що можна сподіватись, що і цю справу закриють. Однак жодного сигналу про це від прокурорів вони поки що не отримали», – пояснила Панченко.

Окрім того вона розповіла, що 400 з 551 касок, які перевозили згадані вище волонтери, уже повернули. Понад те, як з’ясувалось, вони і не мали потрапити під заборону.

«Як засвідчила експертиза, 400 касок і не мали затримувати, бо вони проходили як уже вживані каски, а на вживані каски документи не були потрібні, а решту сто виявились новими, високого класу, на перевезення яких необхідні дозволи», – заявила активіст фонду «Відкритий діалог» Наталія Панченко.

Решту касок, зі слів Панченко, адвокати разом із представниками фундації «Відкритий діалог»  також сподіваються повернути. Для цього вони вже направили відповідні листи-прохання до прокурорів Замосця.

Як повідомляв ZAXID.NET, ще 29 березня волонтери фундації «Відкритий діалог» організували поставку великої партії бронежилетів 4 категорії (НАТО) з Польщі до України. Однак польська прикордонна і митна служба затримала гуманітарну допомогу з 42 бронежилетів.

Згодом додалася також партія із 116 та 435 касок, які везли інші волонтери. Причина – відсутність ліцензії на постачання такого спорядження. Тепер волонтери, що купили бронежилети, можуть отримати до 10 років ув’язнення. Справи волонтерів розглядатимуться у прокуратурі міста Замостя Республіки Польща.