У Львові помер один з провідників ОУН Омелян Коваль

Один з лідерів ОУН (б) помер на 99-му році життя

19 січня

У суботу, 19 січня, помер Омелян Коваль - громадський діяч, один з лідерів ОУН (б), в‘язень нацистського табору Аушвіц. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив історик, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Зазначається, що Омелян Коваль помер у Львові, на 99-му році життя. Причини смерті та деталі щодо прощання та поховання поки що не повідомляються. Свої співчуття з приводу смерті вже висловила прес-служба ЛМР і міський голова Львова Андрій Садовий.

Омелян Коваль - уродженець села Рахиня на Івано-Франківщині, український громадський діяч, член проводу Організації Українських Націоналістів, політв'язень Аушвіцу. У 1941 році брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. 20 липня 1942 року Коваль потрапив до концтабору Аушвіц, з першою групою 25 українських політв'язнів, названих «Bandera Gruppe», серед яких він був наймолодшим і в якій між іншими були Василь Бандера, Степан Ленкавський і Петро Мірчук.

З 1951 очолював Спілку української молоді і ще низку українських організацій у Бельгії. Очолював також Світовий Конгрес Українців. Мав статус біженця ООН. Після незалежності України попросив громадянство України, яке отримав із дружиною у 1997 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
CБУ заявила про викриття виборчої піраміди на чолі з депутатом Верховної Ради
Карта ремонтів у всіх районах Львова в 2019 році
На трасі Львів-Шегині автобус міжнародного сполучення потрапив у ДТП, є загиблий
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ