Помер російський письменник та опозиціонер Володимир Войнович

28 липня

Вночі 28 липня помер радянський та російський письменник Володимир Войнович. Він пішов з життя у віці 85 років. Причиною смерті став серцевий напад. Про це повідомили журналіст Віктор Давидов та письменник Віктор Шендерович в Facebook. Згодом цю інформацію підтвердили і родичі померлого письменника.

Володимир Войнович народився в Сталінабаді (Душанбе) у 1932 році. Перші його твори були опубліковані в другій половині 1950-х років.

Серед найвідоміших його творів - антиутопія «Москва 2042», роман «Монументальна пропаганда», «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», «Малиновий пелікан».

Ще з 1960-х років Войнович брав активну участь в русі за права людини, що стало причиною конфліктів з радянською владою. Його сатиричний роман «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна» виходив в самвидаві, потім був виданий за кордоном. Після цього Войновича виключили зі Спілки письменників СРСР, у 1980 році вислали з СРСР, а у 1981 році позбавили радянського громадянства. Войнович проживав у ФРН та США до 1990 року, коли йому та ряду інших діячів мистецтва був повернутий радянський паспорт.

Войнович також різко критикував нинішнього президента РФ Володимира Путіна та його агресивну політику щодо України. Він підтримував українських політв'язнів у Росії. У жовтні 2015 го року, з нагоди дня народження російського президента, сказав, що у Путіна «поїхав дах» і що він повинен понести відповідальність за свої злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львів’янин Андрій Демчук став чемпіоном Європи із фехтування на візках
Апеляційний суд обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві чоловіка у Львові
Мораторій на Конституцію в окремо взятій області
Головні новини Львова за 25 вересня
РАГУlive. Випуск за 25 вересня
Від бароко до Телеграм-бота
На Сихові невідомі вкинули гранату в автомобіль кримчанина
Порошенко несподівано повернувся у трійку лідерів президентського рейтингу
«Золотий лев» без коштів та з присвятою Каролю Войтилі
«Не знаю жодного випадку, щоб когось судили за зараження гепатитом»