11 вересня на 93-му році життя помер український художник та архітектор Флоріан Юрʼєв. Про це повідомили в Національному художньому музеї України.
«Це велика втрата для нас усіх, адже Флоріан Юр'єв був винятковим багатогранним митцем, новатором, чия робота, зокрема, додала на карту Києва одні з найцікавіших прикладів архітектури модернізму, які нині є пам’ятками», – ідеться в повідомленні.
У музеї нагадали, що в січні 2019 року організовували персональну виставку Юр’єва «Modus, Coloris, Sintez». Тоді глядачі вперше могли ознайомитися із самобутніми мистецькими концепціями, архітектурними проєктами та музичними інструментами.
У колекції Національного художнього музею України зберігається 8 робіт митця, а також портрет і фігура Флоріана Юр’єва, виконані його близьким другом Борисом Довганем.
У громадській організації «Музей сучасного мистецтва» зазначили, що архітектор помер у колі близьких друзів. Режисер і публіцист Олексій Радинський розповів у коментарі «Суспільному», що Юрʼєв тривалий час важко хворів.
Одним із найвідоміших проектів Юр'єва стала київська «Літаюча тарілка»
Флоріан Юр’єв був не лише живописцем та архітектором, а й скрипковим майстром і педагогом. Він народився 11 серпня 1929 року в Кіренську Іркутської області. До Києва переїхав у 1950-му й закінчив там Київський художній інститут.
Свого часу став автором радянського герба Києва (затверджений 1969 року) та архітектором житлового масиву в київському мікрорайоні Нивки. Також він був співавтором наземного павільйону станції метро «Хрещатик» і пам’ятника репресованим художникам на території Академії образотворчого мистецтва й архітектури. Крім цього, Юрʼєв створив низку моделей скрипок.