Помер відомий радянський і російський поет Євгеній Євтушенко

19:51, 1 квітня 2017

Поет Євген Євтушенко помер у США на 85-му році життя. Про це російському інформагентству ТАСС в суботу, 1 квітня, повідомив його близький друг Михайло Моргуліс.

«П'ять хвилин тому Євген Олександрович відійшов у вічність», - сказав він.

За словами генерального продюсера поетичного фестивалю, який повинен був пройти в Москві до ювілею поета, Сергія Віннікова, останньою волею Євтушенка було прохання поховати його в російському письменницькому селищі Передєлкіно, поруч з Борисом Пастернаком.

Слід зазначити, що 31 березня літератора госпіталізували у важкому стані. Розкрити деталі хвороби його дружина Марія Новикова відмовилася.

Євген Євтушенко народився 18 липня 1932 року. Свій перший вірш він опублікував в 1949 році. Три роки по тому вийшла його перша книга «Розвідники прийдешнього». Тоді ж він став наймолодшим членом Спілки письменників СРСР. У 1960-х роках разом з іншими поетами виступав на поетичних вечорах у Політехнічному музеї, які стали одним із символів епохи відлиги. У 1963 році Євтушенка висунули на здобуття Нобелівської премії з літератури. Він першим написав про трагедію Бабиного Яру, хоча ця тема не висвітлювалась в СРСР.

З 1991 року Євген Євтушенко проживав у США, де викладав в американському університеті в місті Талса. Євтушенко відомий як прозаїк, режисер, сценарист і актор. На сьогодні він є автором більше 150-ти книг, багато з них перекладені на інші мови.

У 2013 йому ампутували ногу. У 2015 переніс складну операцію на серці - для усунення проблем із серцевим ритмом Євтушенкові під час операції ввели кардіостимулятор.

Євгенові Євтушенко 18 липня виповнилося б 85 років. Він планував провести гастрольний тур по містах Росії, Білорусі і Казахстану. Також місцем основних ювілейних заходів повинні були стати головні сценічні майданчики Москви: Концертний зал імені Чайковського, Великий зал Московської консерваторії і Державний Кремлівський палац.

До слова, Євген Євтушенко є автором слів відомої радянської пісні «Хотят ли русские войны», яку після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі путінська пропаганда часто використовує у своїх цілях. Насправді ж думка написати вірш, в якому висловлюється протест проти війни і заклик до миру, виникла у Євгена Євтушенка восени 1961 році, під час однієї з його поїздок за кордон. У країнах Західної Європи і в США йому неодноразово доводилося чути одне і те ж питання: «чи хочуть росіяни війни?». Того ж року, повернувшись до СРСР, Євтушенко показав написані вірші композитору Едуарду Колмановському. Початковий варіант Колмановського не сподобався її виконавцеві, Марку Бернесу, після чого композитор створив новий варіант, який і став остаточним.