Ввечері у вівторок, 14 липня, на 68 році життя пішов у вічність єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік. Про смерть владики Мілана повідомили в Мукачівській греко-католицькій єпархії.
Наразі про причини смерті владики не повідомляють.
Як інформує «Мукачево.net», ще 12 липня владика Мілан Шашік очолив Літургію у з нагоди храмового празника Апостолів Петра і Павла у с. Верховина Бистра Великоберезнянського району.
Зазначимо, що Мукачівська греко-католицька єпархія має автономний статус, не підпорядковується УГКЦ. Утворена 19 вересня 1771 папою Климентом XIV єпархія є окремою «Церквою свого права» («sui juris»). Окремішній статус єпархії історично обумовлений існуванням у відмінних політичних умовах, ніж решта греко-католиків України.
З часу проголошення незалежності Української держави було розпочато низку ініціатив, для досягнення повної єдності всіх греко-католиків України. Мукачівська єпархія є матірною для Словацької та Угорської Греко-Католицьких Церков, а також для Пітсбургської митрополії в США та частково для Крижевацької єпархії в Хорватії.
Зазначимо, що владика Мілан Шашік народився 17 вересня 1952 року в Леготі, Словаччина. Після закінчення школи вступив до Згромадження Місіонерів. Вивчав філософсько-богословські предмети в Братиславській семінарії. У 1976 році прийняв священиче рукоположення. Виконував різні душпастирські обов’язки а також відповідальні служіння в Згромадженні.
19 серпня 1992 року приїхав в Україну, на Закарпаття, у село Довге, де проводив пасторальну службу для словацької спільноти у Великому Березному, Кольчині, Довгому й Лисичові аж до 4 жовтня 1992 року.
Із 5 жовтня 1992 року до 5 липня 1998 року працював в Апостольській Нунціатурі в Києві. Виконуючи службові обов’язки, об’їздив майже всю Україну, супроводжував Апостольського Нунція, перекладав. За цю працю в нунціатурі 9 жовтня 1998 року о. Мілана нагороджено Папським орденом «Pro Ecclesia et Pontifice».
Після закінчення праці в Нунціатурі повернувся до Словаччини, де став настоятелем спільноти отців лазаристів у Банській Бистриці, директором новіціату. Викладав у Банськобистрицькій семінарії в Бадині. В цей час часто навідувався в Україну та допомагав у пасторації.
Із серпня 2000 року знову посланий на Закарпаття та призначений настоятелем спільноти отців лазаристів і парохом у Перечині для римо-католиків. Із двома співробітниками обслуговував ще й Тур’я Ремети, Оноківці, Гута, Великий Березний і Забрідь, а також і греко-католиків. У Заброді збудував новий храм.
12 листопада 2002 року папа Римський Іван-Павло II призначив о. Мілана титулярним єпископом Бононії, Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви із осідком в Ужгороді.
Після призначення Апостольським Адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії, 6 січня 2003 року владика Мілан Шашік отримав архиєрейське рукоположення з рук Папи Івана Павла ІІ.
17 березня 2010 року іменований єпархом Мукачівської єпархії. 24 квітня він був введений на кафедру в Ужгородському соборі Воздвиження Чесного Хреста.
13 квітня 2011 року в переддень 100-ї річниці блаженного священномученика Теодора перебрався до історичної резиденції Мукачівських єпископів в Ужгороді поруч із кафедральним собором. За цей час владика Мілан освятив 160 храмів та каплиць, висвятив 154 нових єпархіальних священників, інформує портал СREDO.